Heidenheim - Augsburg 4:0Heidenheim po historickém postupu do Evropy vede bundesligu

Fotbalisté Heidenheimu po čtvrtečním premiérovém postupu do pohárové Evropy porazili ve druhém kole německé ligy Augsburg jednoznačně 4:0. Loňský nováček a osmý tým minulé sezony vyhrál i druhý zápas v ročníku a s nejlepším skóre (6:0) vůbec poprvé vede bundesligu. Druhou výhru v sezoně si připsal i Bayern Mnichov, za nějž útočník Thomas Müller odehrál rekordní 710. soutěžní zápas a gólem přispěl k domácímu vítězství 2:0 nad Freiburgem.

Adrian Beck (vpravo) a Paul Wanner z Heidenheimu

Domácí tým si v první půlhodině vybudoval dvoubrankový náskok po penaltě osmnáctiletého hosta z Bayernu Mnichov Wannera za ruku a trefě Scienzy. Po změně stran přidali góly Beck a střídající Breunig. Svěřenci Franka Schmidta vyhráli i pátý soutěžní zápas v sezoně a navázali na postup do Konferenční ligy. Premiéru v pohárové Evropě si zajistili vyřazením Häckenu.

Bayern poslal do vedení z penalty za ruku nejlepší střelec uplynulého ročníku Kane a otevřel si gólový účet v nové sezoně. V 59. minutě přišel na hřiště Müller a překonal v počtu startů za Bayern rekord brankářské legendy Seppa Maiera. A čtyřiatřicetiletý útočník se dvanáct minut před koncem zapsal i mezi střelce.

Thomas Müller z Bayernu po utkání s Freiburgem

Skóroval v 16. bundesligové sezoně po sobě a vyrovnal rekord Holgera Facha, Matse Hummelse, Bernda Nickela, Olafa Thona a Michaela Zorca. V závěru nastaveného času mohl Freiburg po ruce Palhinhy alespoň snížit z penalty, ale Höler neproměnil.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:
Heidenheim - Augsburg 4:0 (8. Wanner z pen., 30. Scienza, 69. Beck, 73. Breunig)
Bayern Mnichov - Freiburg 2:0 (37. Kane z pen., 78. Müller).