Inter - Atalanta 4:0Mistrovský Inter deklasoval díky Thuramovi v předehrávce Bergamo

Fotbalisté Interu Milán deklasovali v domácí předehrávce třetího kola italské ligy Atalantu Bergamo 4:0 a ujali se před víkendovým programem vedení v tabulce. Už podruhé v nové sezoně se dvěma góly zaskvěl francouzský útočník Marcus Thuram a vede tabulku střelců. Neporazitelnost v začínajícím ročníku udržel při stejném bodovém zisku jako mistr také FC Turín, který gólem v závěru vyhrál na hřišti nováčka Benátek 1:0.

Fotbalisté Interu Milán slaví výhru nad Bergamem.

Thuram se v duelu účastníků Ligy mistrů střelecky prosadil až ve druhém poločase, ale velký podíl měl i na brzkém otevření skóre, protože už po třech minutách si jeho pokus o přihrávku před branku srazil do vlastní sítě albánský obránce Berat Djimsiti. V 10. minutě parádně trefil za vápnem odražený míč záložník Nicoló Barella a Interu pak vyšel i vstup do druhého poločasu. V téměř totožných časech Thuram dvakrát z hranice malého vápna šikovně špičkou kopačky překonal brankáře Marca Carnesecchiho.

Inter po vstupní remíze 2:2 v Janově, kde Thuramovy góly na výhru nestačily, zvítězil i ve druhém domácím utkání bez inkasované branky. Čtvrtý tým minulé sezony Serie A Atalanta má na kontě jen tři body z prvního kola.

Turín po úvodní remíze podruhé za sebou vyhrál a postaral se o to obránce Saúl Coco. Reprezentant Rovníkové Guiney čtyři minuty před koncem vstřelil hlavou po rohu svůj první gól v Serii A po letním příchodu z Las Palmas.