Opava - Chrudim 1:2Fotbalisté Chrudimi se ujali vedení ve druhé lize, Jihlava už není poslední

Fotbalisté Chrudimi ve šlágru 8. kola druhé ligy zvítězili v Opavě 2:1 a poskočili před Zlín na první místo neúplné tabulky, kde setrvají minimálně do neděle. Slezané jsou třetí. Vlašim se po hladké výhře 3:0 nad Olomoucí B posunula na pátou příčku. Jihlava po vítězství 2:1 nad Žižkovem opustila poslední místo.

Fanoušci Opavy během zápasu s Chrudimí

Východočeši se rozjeli a na horké půdě v Opavě si připsali pátou výhru v řadě. Rozhodli o ní po hodině hry, kdy se krátce po sobě prosadili Toml a Látal, s pěti trefami druhý nejlepší střelec soutěže. Naopak série Slezanů po čtyřech vítězstvích skončila, v závěru už jen snížil střídající Papalelé.

Vlašim si poradila s rezervou Olomouce a odskočila svému soupeři o tři body. Skóre otevřel v prvním poločase Rosa. Hned po přestávce skóroval Lehký a vítězství potvrdil třetím gólem Šubert.

Jihlava dva dny po odvolání trenéra Davida Oulehly poprvé v soutěži zvítězila a polepšila si aspoň na předposlední místo o dva body před Táborsko. Žižkov poslal do vedení Necid, se šesti brankami nejlepší střelec druhé ligy. Vysočina dokázala skóre otočit. Ještě před přestávkou vyrovnal Lacko, zápas pak v 55. minutě rozhodl Šancl.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Opava - Chrudim 1:2 (0:0)
Branky: 90.+2 Papalelé - 60. Toml, 63. Látal. Rozhodčí: Volek - Pochylý, Žurovec. ŽK: Papalelé, Pejša, Málek, Kozák - Kosek, Šimek, Černý, Šerák. Diváci: 1630
Jihlava - Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 31. Lacko, 55. Šancl - 7. Necid. Rozhodčí: Machálek - Dohnálek, Marek. ŽK: Jágrik, Franěk - Řezáč, Sodoma, Tregler. Diváci: 472.
Vlašim - Olomouc B 3:0 (1:0)
Branky: 30. Rosa, 47. Lehký, 62. Šubert. Rozhodčí: Bohata - Novák, Šafránková. Bez ŽK. Diváci: 415.