Valladolid - Espaňol 1:0Espaňol se střídajícím Králem prohrál v souboji nováčků ve Valladolidu

Záložník Alex Král se v soutěžním debutu za Espaňol bodového úspěchu nedočkal. Barcelonský tým v úvodním kole španělské fotbalové ligy prohrál v souboji nováčků elitní soutěže 0:1 ve Valladolidu. Jediný gól utkání dal ve 23. minutě tečovanou střelou zpoza vápna Raúl Moro.

Alex Král na archivním snímku.

Šestadvacetiletý Král do Espaňolu přišel před necelými dvěma týdny na roční hostování z Unionu Berlín. Devětatřicetinásobný český reprezentant odehrál za klub působící ve stínu úspěšnějšího městského rivala FC Barcelona zhruba půlhodinu přípravného duelu a dnešní utkání začal na lavičce. Na trávník přišel v 57. minutě už za stavu 0:1 a navzdory aktivní hře ani on ke změně skóre nepomohl.

Úvodní kolo zkompletoval duel Villarrealu s Atléticem Madrid, které se rozešly s remízou 2:2. Všechny branky padly v prvním poločase, konečnou podobu výsledku dala v páté nastavené minutě úvodní půle srpnová posila Atlética Alexander Sörloth. Norský útočník byl s 23 góly druhým nejlepším střelcem minulé sezony La Ligy právě v barvách Villarrealu.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:
Valladolid - Espaňol Barcelona 1:0 (23. Moro)
Villarreal - Atlético Madrid 2:2 (18. Danjuma, 37. vlastní Koke - 20. Llorente, 45.+5 Sörloth)