Mallorca - Real Madrid 1:1Mbappému ligová premiéra nevyšla, Real hned v prvním kole ztratil

Real Madrid v prvním kole španělské fotbalové ligy remizoval na hřišti Mallorky 1:1. Obhájce titulu mohlo přes překvapivou ztrátu na úvod nové sezony těšit alespoň protažení rekordní sérii bez ligové porážky na 33 zápasů.

Zklamaní fotbalisté Realu Madrid poté, co remizovali s Mallorkou.

Hosty poslal do vedení ve 13. minutě Rodygo, jenž otevřel ligový střelecký účet svého klubu ve druhé sezoně po sobě. Domácí srovnali osm minut po přestávce zásluhou hlavičky Muriqiho. „Bílý balet“ v čele s hvězdnou letní posilou z PSG Mbappém se snažil strhnout vedení zpět na svou stranu, ale skórovat se mu již nepodařilo. V 97. minutě byl navíc za surový zákrok vyloučen obránce Realu Mendy.

Svěřenci Carla Ancelottiho nedokázali na úvod nového ročníku zvítězit poprvé v šesti sezonách pod jeho taktovkou. Remízou odstartoval Real novou sezonu ve 21. století poprvé.

San Sebastian doma podlehl Rayu Vallecano 1:2. Hosté vedli od 67. minuty zásluhou De Frutose. Šest minut před koncem se po Cissově přihrávce uvolnil útočník Camello a zakončil podél brankáře Remira. Nechal vzpomenout na devět dní staré finále olympijských her, v němž dvěma brankami rozhodl o triumfu Španělů nad Francouzi. V nastavení už jen korigoval skóre střídající čerstvý mistr Evropy Zubimendi.