Jihlava - Vsetín 3:4Stav série 1:2Vsetín a Litoměřice se ujaly v semifinále první ligy vedení 2:1 na zápasy

Hokejisté Vsetína vyhráli ve třetím utkání semifinále play off první ligy v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 4:3 a ujali se v sérii na čtyři vítězné zápasy vedení 2:1. Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Zlín podlehl doma Litoměřicím 1:5 a prohrává 1:2 na utkání. Čtvrté duely se hrají na stejných místech v neděli.

Ilustrační foto

Po základní části druhý Vsetín se v Pelhřimově ujal po 29 sekundách vedení kuriózním gólem. Obránce Jakub Teper nahodil puk ze středního pásma po mantinelu, ten se ale nečekaně za bránou odrazil a gólman Adam Beran si jej srazil do vlastní branky. Ale potom úřadoval jihlavský kanonýr Tomáš Harkabus.

Nejdříve v 5. minutě využil přesilovou hru střelou z hranice levého kruhu a za 130 vteřin po akci Marcela Štefančíka zamířil zblízka do odkryté branky. Polepšil si tak na 13 branek z deseti zápasů v letošním play off a překonal rekord Jaroslava Roubíka, jenž v sezoně 2015/16 dal za Ústí nad Labem 12 gólů z 15 utkání.

Ve 12. minutě vyrovnal z dorážky Lotyš Daniel Berzinš a před polovinou utkání otočil ve vlastním oslabení skóre jeho krajan Patriks Zabusovs. Po 79 sekundách třetí třetiny odpověděl Štefančík. V čase 56:27 rozhodl v přesilovce při vyloučení Matouše Menšíka o vsetínské výhře Luboš Rob.

Ve Zlíně vydržel bezbrankový stav do času 32:38. Při vyloučení Zdeňka Sedláka se v přesilové hře z hranice levého kruhu trefil Filip Kuťák. V 38. minutě zvýšil ve vlastním oslabení po chybné rozehrávce Nicolase Werbika z brejku Lukáš Plos. Po 15 sekundách závěrečné části vrátil Berany do hry Fin Mikko Salmio, který také z levého kruhu prostřelil Oldřicha Cichoně.

Za 50 vteřin ale další zaváhání domácích v defenzivě potrestal Plos. Berani sáhli už pět a půl minuty před koncem k power play, ale vzápětí skóroval do prázdné branky Kuťák a v čase 56:45 dovršil hattrick, když si jeho přihrávku srazil do vlastní branky Jesse Paukku.

Semifinále play off první hokejové ligy – 3. zápas:
Zlín – Litoměřice 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky: 41. Salmio - 33., 55. a 57. Kuťák, 38. a 42. Plos. Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Polák, Otáhal. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5861. Stav série: 1:2.
Jihlava – Vsetín 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky: 5. a 7. Harkabus, 42. Štefančík – 1. Teper, 12. D. Berzinš, 29. Zabusovs, 57. Rob. Rozhodčí: Horák, Kubičík – Jindra, Komínek. Vyloučení: 4:6, navíc Chvátal 5 min., Pořízek 5 min. a do konce utkání – Staněk 5 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2500. Stav série: 1:2.