Litoměřice - Zlín 1:8Hokejisté Zlína a Jihlavy vyrovnali semifinálové série první ligy

Hokejisté obhájce triumfu v první lize Zlína vyhráli ve druhém semifinálovém utkání v Litoměřicích 8:1 a vyrovnali na 1:1 na zápasy. Stejný stav je i v druhém souboji po domácí porážce Vsetína s Jihlavou 2:3 po samostatných nájezdech. Série na čtyři vítězství pokračují v sobotu a v neděli v Pelhřimově, kde hraje Jihlava, a ve Zlíně.

Hokejisté Zlína se radují z branky (archivní snímek)

Zlín se na šestý pokus v sezoně dočkal prvního úspěchu proti Litoměřicím a zareagoval na úterní porážku 0:2. Berani rozhodli už v první třetině. Ve 14. minutě otevřel skóre Martin Novák, který ze záporného úhlu bekhendem nahodil puk do brankoviště a gólman Ondřej Cichoň si jej srazil do branky.

Za 25 sekund zvýšil obránce Vojtěch Riedl, jenž se po vyhraném vhazování Petra Holíka trefil z pozice za levým kruhem. V čase 17:10 dorazil puk bekhendem do odkryté branky Fin Jesse Paukku a Cichoně nahradil Oliver Šatný.

Ve 24. minutě se prosadil z přečíslení opět Paukku. Za 74 sekund se po kombinaci hostů radoval z gólu Zdeněk Sedlák, který navíc v čase 31:57 v přesilové hře při vyloučení Patrika Husáka skóroval znovu a upravil už na 6:0.

Po 152 sekundách závěrečné části v početní výhodě při Riedlově vyloučení zkorigoval stav bek Michael Krutil. Za 50 sekund ale Novák přidal další zlínskou branku, v 50. minutě ještě asistoval u přesilovkového gólu Fina Mikka Salmia a připsal si celkem čtyři body za dvě trefy a dvě přihrávky.

Jihlava čekala na úspěch proti Vsetínu osm zápasů od 4. února loňského roku, kdy vyhrála na soupeřově ledě 5:2. Přitom vedení se ujali Valaši, v čase 11:12 Luboš Rob po průniku po pravé straně překonal Adama Berana. Dukla odpověděla 21 sekund před první přestávkou, kdy při vyloučení Štěpána Matějčka využil přesilovou hru střelou z mezikruží Tomáš Havránek.

V 32. minutě otočil stav Marcel Štefančík, který byl po přihrávce Šimona Jelínka sám před Maximem Žukovem, a překonal jej bekhendovým blafákem. Vsetín si dokázal vynutit prodloužení 17 sekund před koncem třetí třetiny, kdy za Beranem skončilo tečované nahození Pavla Klhůfka od levého mantinelu. Rozhodly až nájezdy, v kterých se jako jediný z deseti exekutorů prosadil ve druhé sérii Havránek.

Semifinále play off první hokejové Chance ligy - 2. zápasy:
Litoměřice - Zlín 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)
Branky: 43. Costa - 14. a 44. Martin Novák, 18. a 24. Paukku, 25. a 32. Z. Sedlák, 15. Riedl, 50. Salmio. Rozhodčí: Zavřel, Micka - Kokrment, Augusta. Vyloučení: 11:5. Využití: 1:2. Diváci: 1740 (vyprodáno). Stav série: 1:1.
Vsetín - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 12. Rob, 60. Klhůfek - 20. a rozhodující sam. nájezd T. Havránek, 32. Štefančík. Rozhodčí: Kostourek, Kosnar - Zídek, Rakušan. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 3310. Stav série: 1:1.