Osasuna - Real Madrid 2:4Real Madrid porazil Pamplonu a dál míří za titulem

Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid zvítězil na hřišti Pamplony 4:2 a dál míří za titulem. Girona navíc prohrála 0:1 na hřišti Getafe a ztrácí už deset bodů. Na druhém místě ji může vystřídat Barcelona, pokud v neděli porazí Atlético Madrid, jež se propadlo na páté místo po vítězství Bilbaa 2:0 nad Alavésem.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z branky

Vinícius Júnior poslal Real do vedení už po čtyřech minutách, ale záhy vyrovnal Budimir. Chorvatský útočník se prosadil popatnácté v sezoně a je druhým nejlepším střelcem sezony La Ligy.

Realu vrátil vedení v 18. minutě Carvajal. Po hodině hry zvýšil na 3:1 Díaz a o tři minuty později se podruhé prosadil Vinícius Júnior. Osasuna snížila v nastaveném čase zásluhou Muňoze. U tří branek „Bílého baletu“ si asistenci připsal Uruguayec Valverde.

Jedinou branku Getafe proti Gironě vstřelil ve 33. minutě Santiago. Devatenáctiletý Španěl se v La Lize trefil poprvé. Fotbalisté Getafe zvítězili po čtyřech zápasech a posunuli se na deváté místo, na pohárové příčky ztrácejí osm bodů.

Útočník Alavése Rioja po půlhodině hry neproměnil penaltu a Bilbao šlo vzápětí do vedení. Guruzeta o pět minut později svým druhým gólem výhru pojistil. Domácí Athletic má o bod více než páté Atlético Madrid.

Španělská fotbalová liga – 29. kolo:
Mallorca – Granada 1:0 (85. Raillo), Pamplona – Real Madrid 2:4 (7. Budimir, 90.+1 Muňoz – 4. a 64. Vinícius Júnior, 18. Carvajal, 61. Díaz)
Getafe – Girona 1:0 (33. Santiago)
Bilbao – Alavés 2:0 (32. a 37. Guruzeta)