Karviná - Č. Budějovice 2:1Úder v nastavení, Karviná přenechala Dynamu poslední místo

Fotbalisté Karviné v utkání 25. ligového kola porazili po trenérské změně České Budějovice 2:1 a v nejvyšší soutěži po 11 zápasech zvítězily. Dva týmy ode dna tabulky si tak vyměnily pořadí. Slezský nováček se posunul na 15. příčku a poslední místo přenechal Jihočechům, kteří na něj ztrácejí bod. Dynamo poslal ve 20. minutě do vedení Jan Suchan, ale do pauzy srovnal Amar Memič a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat z penalty střídající Alex Iván.

Zleva David Moses z Karviné a Amar Memič z Karviné.

Karviná v úterý odvolala kouče Juraje Jarábka. Tým nováčka nejvyšší soutěže převzali dosavadní trenéři třetiligové rezervy Marek Bielan s Radimem Grussmanem, kvůli chybějícím licencím byl ale místo nich v zápise o utkání oficiálně uveden sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Hrálo se o záchranu, první poločas ovšem nabídl útočné pojetí z obou stran. Do vedení se ve 20. minutě dostali Jihočeši. Zkušený Ondrášek potáhl míč po křídle, odcentroval před branku, kde už měl neobsazený Suchan snadnou práci. Zaznamenal svou čtvrtou branku v ligovém ročníku a už je nejlepším střelcem mužstva v sezoně. Všechny góly si připsal až na jaře, minule skóroval dvakrát.

Zleva Grégorie Florent Poulolo z Českých Budějovic a Martin Regáli z Karviné.

Domácí po 10 minutách vyrovnali. Čavošovu střelu stačil brankář Janáček vyrazit jen před sebe, Memič doběhl k míči včas a dorazil ho do sítě. V ligovém ročníku se trefil potřetí. V bojovném duelu byla k vidění také řada ošetřování a první poločas se prodlužoval o pět minut.

Úvod druhého dějství byl opatrnější. O výjimku se postaral karvinský Regáli, který po samostatné akci minul branku. Zápas se zase rozproudil až s blížícím se koncem. Když už vše nasvědčovalo dělbě bodů, zahrál střídající Alli ve vlastní šestnáctce nešťastně rukou a sudí Všetečka nařídil pokutový kop pro domácí.

Videorozhodčí jeho verdikt posvětil, Iván ve třetí minutě nastavení penaltu s přehledem proměnil a rozhodl. České Budějovice venku v lize už 23 zápasů po sobě nezvítězily a s dvěma z celkových 18 bodů jsou tam nejhorším týmem sezony.

25. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)
Branky: 30. Memič, 90.+3 Iván z pen. - 20. Suchan. Rozhodčí: Všetečka - Kubr, Lakomý - Zelinka (video). ŽK: Holec, Fleišman, Svozil, Boháč, Doležal, Iván - Nikl, Šigut, Sladký, Poulolo, Hellebrand. Diváci: 1862.
Karviná: Holec - Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman - Moses (83. Traoré), Boháč (83. Vinícius) - Memič (75. Ražnatovič), Čavoš, Regáli (67. Iván) - Doležal. Trenér: Vlk.
Č. Budějovice: Janáček - Sladký, Poulolo, Králik, Trummer - Čermák, Nikl (89. Skalák), Hellebrand (89. Böhm) - Suchan - Šigut (70. Alli), Ondrášek (80. Tranziska). Trenér: Lerch.