AC Milán - Atalanta 1:1Soupeř Slavie ztratil v lize body. AC Milán remizoval doma s Bergamem

Fotbalisté Juventusu v 26. kole italské ligy udolali na svém hřišti 3:2 nováčka soutěže Frosinone. V páté minutě nastavení rozhodl stoper Daniele Rugani. Turínský velkoklub zvítězil po čtyřech utkáních, přesto z druhého místa nadále ztrácí devět bodů na Inter Milán, který uspěl 4:0 v Lecce. Třetí AC Milán doma remizoval 1:1 s pátým Bergamem. Český záložník Jakub Jankto odehrál úvodní hodinu při remíze Cagliari 1:1 s obhájci titulu z Neapole.

Rafael Leao z AC Milán po remíze s Bergamem.

V souboji Juventus - Frosinone padly čtyři góly už v úvodním dějství. Za domácí se dvakrát trefil útočník Vlahovič, s 15 zásahy druhý nejlepší kanonýr soutěže. Srbský kanonýr otevřel skóre ve třetí minutě a v 32. minutě srovnal na 2:2 po brankách Chaddíry a Brescianiniho.

V úplném závěru prodloužil Vlahovič centr po rohovém kopu a Rugani na zadní tyči rozhodl. „Stará dáma“ porazila Frosinone i potřetí v sezoně, kromě prvního ligového duelu (2:1) zvládla v lednu také čtvrtfinále Italského poháru (4:0). Kouč Massimiliano Allegri pokořil hranici tisíce získaných bodů v Serii A, což se mu povedlo jako prvnímu trenérovi v historii.

Daniele Rugani (vpravo) z Juventusu slaví rozhodující branku v nastavení

Inter navázal na úterní triumf 1:0 v úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Atléticu Madrid a zvítězil v desátém soutěžním utkání v řadě. Skóre otevřel po čtvrthodině střelou v pádu kapitán Martínez. V 54. minutě zvýšil Frattesi a stejný hráč záhy připravil Martínezovi 22. branku v ročníku. Argentinský mistr světa pokořil jako třetí cizinec hranici sta ligových branek za Inter a potřetí za sebou dal v sezoně Serie A více než 20 gólů. Na 4:0 upravil De Vrij.

AC Milán, který je soupeřem pražské Slavie v osmifinále Evropské ligy, vedl od třetí minuty po Leaově technickém obstřelu na zadní tyč. Krátce před poločasovou přestávkou srovnal z penalty Koopmeiners. Bergamo v lize nevyhrálo po pěti zápasech, AC nezdolalo dnešního soupeře potřetí za sebou.

Neapol remizovala 1:1 i ve druhém soutěžním utkání pod vedením kouče Calzony, stejným výsledkem skončilo i úvodní osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně. Obhájce titulu poslal do vedení v 65. minutě hlavou nigerijský kanonýr Osimhen, v šesté minutě nastavení ale srovnal po dlouhém nákopu za obranu Luvumbo. Neapol nevyhrála v lize potřetí za sebou a je devátá, předposlední Cagliari čeká na tříbodový zisk dokonce šest duelů.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:
Juventus Turín - Frosinone 3:2 (3. a 32. Vlahovič, 90.+5 Rugani - 14. Chaddíra, 27. Brescianini),
Cagliari - Neapol 1:1 (90.+6 Luvumbo - 65. Osimhen),
Lecce - Inter Milán 0:4 (15. a 56. Martínez, 54. Frattesi, 68. De Vrij),
AC Milán - Bergamo 1:1 (3. Leao - 42. Koopmeiners z pen.).