Darmstadt - Leverkusen 0:2Hložek pomohl Leverkusenu vyhrát v Darmstadtu a udržet první místo

Fotbalisté Leverkusenu v německé lize porazili s přispěním Adama Hložka Darmstadt na jeho hřišti 2:0 a dál vedou o dva body před Bayernem Mnichov, který zdolal Mönchengladbach 3:1. Lídr soutěže zvítězil díky dvěma brankám Nathana Telly.

Fotbalisté Leverkusenu se radují z branky.

Hložek odehrál největší porci minut v tomto bundesligovém ročníku, když střídal až v 93. minutě. Ani ve svém 46. utkání v soutěži nezůstal na hřišti celou dobu, což se dosud žádnému fotbalistovi nestalo.

Dosavadním „rekordmanem“ byl Ahmed Kutucu, který střídal v úvodních 45 zápasech za Schalke 04. Útočník Patrik Schick i brankář Matěj Kovář zůstali na lavičce Leverkusenu.

Mönchengladbach bez zraněného Tomáše Čvančary šel v Mnichově do vedení ve 35. minutě, když se prosadil Elvedi. Bayern však ještě do přestávky vyrovnal zásluhou Pavlovice, jenž se trefil ve druhém utkání po sobě. Výhru obhájcům titulu zajistil v 70. minutě Kane a v závěru přidal pojistku De Ligt.

Kane vstřelil svůj 24. ligový gól a vyrovnal tak rekord Luky Toniho ze sezony 2007/08 v počtu branek nastřílených v premiérovém bundesligovém ročníku v dresu Bayernu. Italský útočník k tomu potřeboval 31 zápasů, zatímco kapitánovi anglické reprezentace stačilo o 11 startů méně.

Kolín nad Rýnem využil dvojnásobné přesilovky, porazil Frankfurt 2:0 a  zvítězil po šesti zápasech. Prvním vyloučeným hráčem na straně Frankfurtu byl v 66. minutě Nkounkou a domácí šli do vedení hned o dvě minuty později. Trefil se Alidou, který je v Kolíně na hostování právě z  Frankfurtu. Deset minut před koncem zvýšil na 2:0 Thielmann a tři minuty nato musel ze hřiště předčasně odejít Tuta. Frankfurt prohrál po čtyřech zápasech a v tabulce je šestý.

Třetí Stuttgart zvítězil 3:1 ve Freiburgu, který hrál od 18. minuty bez vyloučeného záložníka Röhla. Svěřenci Christiana Streicha doma prohráli poprvé od 16. září a jsou sedmí.

Brémy porazily Mohuč 1:0 brankou Marvina Ducksche z druhé minuty, posedmé v řadě bodovaly a potřetí za sebou zvítězily. Brankář Jiří Pavlenka sledoval utkání opět pouze z lavičky náhradníků.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:
Bayern Mnichov - Mönchengladbach 3:1 (45. Pavlovic, 70. Kane, 86. De Ligt - 35. Elvedi)
Bochum - Augsburg 1:1 (33. Broschinski - 90.+1 Demirovič z pen.)
Darmstadt - Leverkusen 0:2 (33. a 52. Tella)
Freiburg - Stuttgart 1:3 (45.+11 Kübler - 4. Undav, 7. Führich, 74. Mittelstädt)
Mohuč - Brémy 0:1 (2. Ducksch)
Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 2:0 (68. Alidou, 80. Thielmann).