Vigo - Girona 0:1Girona nezaváhala, dál vede španělskou ligu o bod před Realem

Fotbalisté Girony porazili ve španělské lize Celtu Vigo 1:0 a i po 20. kole vedou tabulku s jednobodovým náskokem před Realem Madrid. O výsledku rozhodl už po 20 minutách hry Portu. Atlético Madrid porazilo Valencii 2:0 a vystřídalo Barcelonu na třetím místě.

Girona si poradila s Celtou Vigo

Jednatřicetiletý útočník Portu pomohl Kataláncům zapomenout na čtyři dny staré vyřazení ze Španělského poháru. Překvapení sezony La Ligy ve čtvrtfinále prohrálo na hřišti Mallorky 2:3. Girona tak odpověděla na sobotní výhru Realu 2:1 v Las Palmas. Ve Vigu uspěla poprvé od roku 2011, tehdy se oba týmy utkaly ještě ve druhé lize.

Atlético se dostalo do vedení ve čtvrté nastavené minutě, poté co se prosadil Lino. Dvanáct minut po pauze vedení zvýšilo: poprvé od 28. srpna a teprve potřetí v ročníku se v lize prosadil Depay.

Brankář Jan Oblak si proti Valencii připsal 200. čisté konto v dresu madridského klubu, což se mu podařilo v 423 soutěžních zápasech. Svěřenci Diega Simeoneho doma v této sezoně neprohráli a na vedoucí Gironu ztrácejí jedenáct bodů. Valencie v lize nebodovala po sérii čtyř výher a je osmá.