Newcastle - Manchester City 2:3Uzdravený De Bruyne zavelel k obratu a Manchesteru City zajistil tři body

Obhájce titulu Manchester City ve 20. kole anglické ligy vyhrál v Newcastlu 3:2, přestože ještě dvacet minut před koncem prohrával 1:2. K obratu zavelel uzdravený Belgičan Kevin De Bruyne, který jeden gól dal a vítězný v nastaveném čase připravil. V tabulce Citizens postoupili na druhé místo, na Liverpool ztrácejí dva body.

Záložník Manchesteru City Kevin De Bruyne (uprostřed) slaví gól.

Newcastle po třech ligových porážkách na přelomu roku opustil pohárové pozice, ale před týdnem vyhrál v poháru v Sunderlandu a dnes v lize potrápil i mistra. Přitom zápas se pro něj nevyvíjel dobře, musel dotahovat náskok, který hostům zařídil Portugalec Silva efektní patičkou. Pak ale německý brankář Ortega, který musel mezi tyče poté, co se Brazilec Ederson hned v úvodu utkání zranil, během tří minut dvakrát inkasoval. Švéd Isak, který v září vyprovodil Citizens z Ligového poháru, vyrovnal a Gordon přidal druhý gól.

Až dvacet minut před koncem zvedl trenér Guardiola z lavičky De Bruyneho. Belgický záložník nastoupil v Premier League poprvé od srpnového zranění a potřeboval jen pět minut na to, aby sólovou akcí vyrovnal. V nastavení pak připravil pro Bobba vítěznou branku. Pro norského mladíka to byl první gól v Premier League

Chelsea porazila v londýnském derby Fulham 1:0. Vyhrála třetí ligový zápas v řadě a v neúplné tabulce postoupila na osmé místo. V nastavení prvního poločasu proměnil penaltu Cole Palmer. Fulham potvrdil, že se mu na soupeřových hřištích nedaří, venku vyhrál jediný z 11 zápasů.

Fotbalisté Chelsea slaví výhru nad Fulhamem.

Chelsea v úterý prohrála v prvním semifinále Ligového poháru na hřišti druholigového Middlesbrough, ale dnes se vrátila na vítěznou vlnu. Po Diopově faulu na Sterlinga zužitkoval pokutový kop Palmer a byl to jeho devátý ligový gól od zářijového přestupu z Manchesteru City. Alespoň částečně tak napravil své zahozené šance z Ligového poháru. V závěru mohl Gallagher ještě zvýšit, ale jeho střelu zastavila tyč.

21. kolo anglické fotbalové ligy:
Chelsea - Fulham 1:0 (45.+4 Palmer z pen.)
Newcastle - Manchester City 2:3 (35. Isak, 37. Gordon - 26. Silva, 84. De Bruyne, 90.+1 Bobb).