Bayern - Hoffenheim 3:0Bayern uctil památku zesnulého Beckenbauera jasnou výhrou

Fotbalisté Bayernu Mnichov v utkání 17. kola německé ligy, před kterým uctili památku nedávno zesnulé legendy Franze Beckenbauera, porazili 3:0 Hoffenheim. O výhře domácích rozhodl dvěma góly Jamal Musiala.

Fotbalisté Bayernu se radují z branky

Beckenbauer zemřel v neděli ve věku 78 let. Bývalý obránce během kariéry získal kompletní sadu medailí z mistrovství světa a jako trenér přidal zlato a stříbro. S Bayernem jako hráč ovládl čtyřikrát bundesligu a třikrát Pohár mistrů.

Hráči Bayernu před zápasem uctili památku zesnulé hvězdy rozcvičkou v tričkách nápisem „Díky, Franzi“ a číslem pět, které Beckenbauer nosil. Trikoty budou posléze podepsány a vydraženy ve prospěch charitativní nadace slavného obránce. Nápis „Díky, Franzi“ měli hráči posléze i na zápasových dresech.

Týmy pak nastoupily na trávník za tónů písně „Gute Freunde kann niemand trennen“ (Dobré přátele nic nerozdělí), kterou Beckenbauer nazpíval v roce 1966. Ve středovém kruhu byla navíc Beckenbauerova obří fotografie.

Bayern nastoupil ve speciálních dresech

Zápasu poté předcházela minuta ticha, která se bude držet i při zbývajících víkendových zápasech kola. Rozhodčí i hráči Bayernu s Hoffenheimem, za který obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas, nastoupili s černými páskami.

Další rozloučení s Beckenbauerem Bayern plánuje na příští pátek od 15 hodin v Allianz Areně.

Musiala se poprvé prosadil v 18. minutě. Bayern tak skóroval v 65. domácím utkání za sebou a postaral se o nový bundesligový rekord. Naposledy mnichovský celek v nejvyšší soutěži vyšel na svém stadionu střelecky naprázdno v únoru 2020 při bezbrankové remíze s Lipskem.

Po přestávce Bayern přežil několik šancí Hoffenheimu včetně břevna Maximiliana Beiera a v 70. minutě Musiala rozhodl. Hosté poté přišli o vyloučeného Grischu Promela a konečnou podobu výsledku dal v nastavení Harry Kane a 22. brankou si upevnil vedení v pořadí střelců. Po každém gólu Bayernu hrála na stadionu píseň „Gute Freunde kann niemand trennen“.

Bayern díky vítězství snížil na druhém místě tabulky ztrátu na vedoucí Leverkusen na jediný bod. Čisté konto si při jubilejním 500. soutěžním zápasu za bavorský celek připsal brankář Manuel Neuer a posunul se v počtu startů na desátou příčku v klubovém pořadí.