Frosinone - Juventus 1:2Inter porazil Lecce, Juventus zdolal Frosinone

Lídr italské fotbalové ligy Inter Milán porazil doma 2:0 Lecce a i po 17. kole udržel čtyřbodový náskok na druhý Juventus Turín, který zvítězil 2:1 na hřišti nováčka Frosinone. Na čtvrté místo se vrátila Boloňa domácí výhrou 1:0 nad Bergamem. Obhájce titulu Neapol podlehla na hřišti AS Řím 0:2 a klesla za svého soupeře na sedmé místo.

Fotbalista Juventusu Dušan Vlahovič (uprostřed) slaví se spoluhráči gól.

Inter ve středu vypadl v osmifinále Italského poháru s Boloňou a připsal si druhou soutěžní porážku v sezoně, dnes ale roli favorita splnil. Skóre otevřel na konci úvodního dějství hlavou Bisseck, jenž dal první gól v Serii A. Pojistku přidal po efektní Arnautovičově asistenci patičkou v 78. minutě Barella. Lecce, které v lize nebodovalo po pěti duelech, navíc dohrávalo bez vyloučeného Bandy.

Juventus poslal brzy do vedení mladíček Yildiz, jenž se prosmýkl s míčem mezi třemi obránci a akci zakončil prudkou ranou na přední tyč. Turecký útočník skóroval při své ligové premiéře v základní sestavě a ve věku 18 let a 233 dní se stal nejmladším zahraničním střelcem v dresu „Staré dámy“.

Krátce po změně stran srovnal Báez, v závěru ale střídající Vlahovič usměrnil do sítě těžkou hlavičku po McKennieho centru. Juventus prodloužil sérii neporazitelnosti na 12 utkání. Frosinone čeká na tříbodový zisk čtyři zápasy a je na 14. místě.

Neapol po úterním debaklu s Frosinone 0:4 v osmifinále Italského poháru neuspěla ani v lize. Hosté dohrávali zápas v devíti. V 66. minutě dostal červenou kartu Politano, který nakopl soupeře, jenž ho držel za dres. Za deset minut využil početní výhodu Pellegrini, který se trefil pohotovou střelou z otočky. V 86. minutě kanonýr Osimhen zezadu podkopl El Shaarawyho a obdržel druhou žlutou kartu. V nastavení pak ještě zpečetil výhru AS Lukaku svým osmým gólem v tomto ligovém ročníku.

Desátý FC Turín remizoval doma 1:1 se šestnáctým Udine. Reprezentační obránce David Zima zůstal celý zápas mezi náhradníky „Býků“. Do hry se nedostal ani záložník Jakub Jankto z Cagliari, které podlehlo v záchranářském souboji 0:2 Veroně.