Slavia - Servette 4:0Slavia smetla Servette a v Evropské lize jde přímo do osmifinále

První místo ve skupině a postup přímo do osmifinále Evropské ligy uhájili fotbalisté Slavie jednoznačně a rázně. Sešívaní v evropském podzimním epilogu rozcupovali Servette Ženeva 4:0, tabulku ovládli před druhým AS Řím s patnácti body ze šesti zápasů a do vyřazovací fáze soutěže vstoupí až v březnu. Podzim zakončí Slavia v neděli v lize na půdě Baníku Ostrava.

Zleva slávisté David Douděra, Mojmír Chytil a Christos Zafeiris.

Český vicemistr rozhodl během první půle, která měla až exhibiční nádech. Hrálo se prakticky na jednu bránu, domácí na hřišti vládli, soupeře přehrávali kombinací i silou. Jako první se prosadil v 15. minutě hlavou po Jurečkově centru David Douděra. Za deset minut dorážel míč do sítě po Wallemově střele Ivan Schranz, jenž se vrátil do sestavy po třízápasové absenci a problémech s nosem.

Do konce poločasu se ještě dvakrát trefil Mojmír Chytil, který už se významně podílel na Schranzově brance. Ve 30. minutě Chytil skóroval hlavou po rohu Douděry, v první minutě nastavení se procpal do zakončení po zisku míče a jeho střelu tečoval Nicolas Vouilloz.

Brankář Servette Jérémy Frick ještě vyčapal v obří šanci Jurečku, mohl se v bráně přetrhnout, jeho nálada přecházela ze zlosti až po rezignaci.

Kaňkou bylo nucené střídání záložníka Oscara v 35. minutě kvůli zranění. Druhá půle už se víceméně dohrávala, Slavia si mohla dovolit už po hodině hry trojnásobné střídání, aby někteří hráči pošetřili síly. Stav už i přes její další příležitosti zůstal. V Evropské lize doma sešívaní naprosto dominují, porazili Šeriff Tiraspol, AS Řím i Servette s působivým skóre 12:0.

Slavia Praha - Servette Ženeva 4:0 (4:0)
Branky: 30. a 45.+1 Chytil, 15. Douděra, 25. Schranz. Rozhodčí: Walsh - Stewart, Spence (všichni Skot.) - Kavanagh (video, Angl.). ŽK: Diba, Stevanovič (oba Servette). Diváci: 18.380.
Slavia: Mandous - Vlček, Ogbu, Holeš - Douděra (82. Pikolon), Oscar (35. Hromada), Zafeiris, Wallem (60. Dumitrescu) - Schranz, Jurečka (60. Tomič) - Chytil (60. Tijani). Trenér: Trpišovský.
Servette: Frick - Magnin, Vouilloz, Severin, Mazikou - Diba (62. Baron), Ondoua - Stevanovič (62. Cunemoto), Antunes (62. Cognat), Bolla (79. Touati) - Bedia (62. Kutesa). Trenér: Weiler.
AS Řím - Tiraspol 3:0