Ml. Boleslav - Karviná 2:2Boleslav smazala dvoubrankové manko a proti Karviné vydřela bod

7. Memič 0 : 1
13. Doležal 0 : 2
25. Ladra 1 : 2
64. Yusuf 2 : 2

Fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 17. kola první ligy doma s Karvinou dotáhli dvoubrankovou ztrátu a remizovali 2:2. Slezský nováček si už v úvodních 13 minutách vytvořil náskok po gólech Amara Memiče a Martina Doležala. Ještě do přestávky ale snížil Tomáš Ladra a v 64. minutě vyrovnal Júsuf Hilál, který předtím na konci prvního poločasu neproměnil penaltu.

Tomáš Ladra (uprostřed) z Mladé Boleslavi se raduje z gólu na 1:2 proti Karviné.

Oba týmy v nejvyšší soutěži bodovaly po sérii tří porážek. Mladá Boleslav je v neúplné tabulce sedmá, Karviné patří 13. místo, ale má k dobru odložený zápas s Pardubicemi. Dnešní utkání se v původním termínu zkraje prosince nehrálo kvůli sněžení a nezpůsobilému terénu.

Karviná v předchozích třech ligových duelech v Mladé Boleslavi prohrála bez vstřelené branky, tentokrát ale na gól nečekala dlouho. Už v sedmé minutě domácí stoper Suchý ztratil stabilitu, míč mu sebral Doležal a před bránou našel Memiče. Bosenský křídelník si připsal druhou trefu v ligovém ročníku.

Záložník Karviné Patrik Čavoš odehrává ve skluzu míč před Vasilem Kušejem z Mladé Boleslavi.

Ofenzivní hráči Slezanů si navíc spolupráci zopakovali o šest minut později, kdy Memič nacentroval na Doležala, jenž se přes obránce prosadil poprvé v ligové sezoně i v dresu Karviné.

Nevydařený úvod domácími otřásl, přesto stejně jako soupeř hned z první střely na branku skórovali. V 25. minutě Ladra napřáhl ze zhruba 25 metrů a výstavní ranou stylově ukončil více než sedmiměsíční čekání na gól v nejvyšší soutěži.

Středočeši postupně převzali otěže zápasu a ještě do přestávky mohli srovnat. Traoré zahrál ve vápně rukou a sudí Szikszay po konzultaci s videorozhodčím nařídil penaltu. Míč si vzal Hilál, jeho střelu k pravé tyči ale brankář Holec vystihl a udržel Karviné poločasové vedení.

Mladoboleslavští i druhý poločas začali velkým náporem. Ve 48. minutě selhal ve vyložené šanci znovu Hilál, který na Holce nevyzrál ani hlavou. Bahrajnský útočník se dočkal v 64. minutě a po Kušejově centru razantní hlavičkou už nedal slovenskému brankáři šanci. V ligové sezoně si připsal čtvrtý gól.

Domácí měli i ve zbytku druhé půle tlak, ale pevnou obranu soupeře už nepřekonali. Boleslavský tým v nejvyšší soutěži neprohrál s Karvinou podesáté za sebou.

17. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 2:2 (1:2)
Branky: 25. Ladra, 64. Hilál - 7. Memič, 13. Doležal. Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Kotalík - Černý (video). ŽK: Suchomel, Mareček, Sakala - Boháč, Fleišman, Traoré, Doležal. Diváci: 960.
M. Boleslav: Trmal - Fulnek (63. Matějovský), Suchý, Karafiát, Suchomel - Mareček (88. Kubista), Sakala (88. Šimek) - Kušej, Ladra (63. Pulkrab), Jawo (46. Solomon) - Hilál. Trenér: Kulič.
Karviná: Holec - Traoré, Bederka, Svozil, Fleišman - Boháč (46. Krčík), Čavoš - Memič (72. Žák), Budínský (58. Ezeh), Papalelé (58. Iván) - Doležal (71. Akinyemi). Trenér: Jarábek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.