Stuttgart - Leverkusen 1:1Leverkusen se střídajícím Schickem remizoval ve Stuttgartu

Lídr německé fotbalové ligy Leverkusen ve 14. kole remizoval 1:1 na hřišti třetího Stuttgartu a podruhé za sebou ztratil body. Přesto vede tabulku o čtyři body před Bayernem Mnichov, který má zápas k dobru. Český útočník Patrik Schick se dostal do hry v 73. minutě, jeho spoluhráči v Leverkusenu útočník Adam Hložek a brankář Matěj Kovář zůstali na lavičce náhradníků.

Silas Katompa Mvumpa ze Stuttgartu bojuje proti Edmondu Tapsobovi and Granitu Xhakovi z Leverkusenu.

V duelu dvou týmů s vynikající formou otevřel skóre ve 40. minutě domácí Führich, jenž poslal do sítě Vagnomanovu přihrávku před odkrytou bránu. Bayer srovnal ve 47. minutě zásluhou spolupráce Boniface a zakončujícího Wirtze.

Leverkusen neprohrál ani v 22. soutěžním utkání aktuální sezony, v lize navázal na domácí remízu 1:1 s Dortmundem. Stuttgart drží pětizápasovou sérii neporazitelnosti.

Stuttgartský Waldemar Anton s krvavou ránou na hlavě.