Frankfurt - Bayern 5:1Ostudný debakl Bayernu! Nevyužil šanci jít na první místo

Bayern Mnichov utrpěl ve Frankfurtu debakl 1:5, přišel o neporazitelnost v německé fotbalové lize a nevyužil možnost jít do čela neúplné tabulky. Účastník Ligy mistrů Union Berlín porazil Mönchengladbach 3:1 a vyhrál poprvé od 26. srpna. Borussia Dortmund hrála od 15. minuty bez vyloučeného Matse Hummelse, Lipsku podlehla 2:3 a na vedoucí Leverkusen ztrácí deset bodů.

Fotbalisté Bayernu Mnichov po debaklu s Frankfurtem

Eintracht se proti Bayernu dostal do vedení po 12 minutách. Čaibí trefil břevno, od nějž se míč odrazil k nejlepšímu domácímu střelci Marmúšovi a ten osmým gólem sezony otevřel skóre. Překvapivý vývoj utkání pokračoval v 31. minutě, když Dina Ebimbe obral o míč obránce Kim Min-čeho, prokličkoval se až na malé vápno a se štěstím prostřelil brankáře Neuera.

O pět minut později po špatné rozehrávce Bayernu zvýšil už na 3:0 Larsson, těsně před poločasem zmírnil rozdíl skóre Kimmich. Bavorský celek však na jeho trefu ve druhém dějství nenavázal a naopak už v 50. minutě opět prohrával o tři branky. Druhý gól v zápase vstřelil Dina Ebimbe a o deset minut později upravil na konečných 5:1 Knauff.

Bayern o čtyři nebo více branek naposledy prohrál v říjnu 2021 s Mönchengladbachem 0:5 v Německém poháru. Poslední podobná prohra v bundeslize přišla v listopadu 2019, kdy Bayern padl rovněž ve Frankfurtu stejným výsledkem jako dnes.

Union vedl od 24. minuty díky Vollandově penaltě. V 50. minutě přidal druhou trefu domácích Hollerbach a patnáct minut před koncem zvýšil na 3:0 Kaufmann. O dvě minuty později už jen zmírnil porážku Pléa. Tomáš Čvančara nastoupil v základní sestavě Mönchengladbachu a odehrál 80 minut, Alex Král zůstal v domácím mužstvu náhradníkem.

Hummels byl v utkání Dortmundu s Lipskem po čtvrthodině vyloučen, neboť fauloval unikajícího Opendu. Ve 32. minutě šlo Lipsko do vedení po vlastním gólu Bensebainiho, ale v nastavení prvního poločasu srovnal střídající Süle, jenž na hřišti zaujal Hummelsovo místo.

Devět minut po začátku druhé půle poslal hosty znovu do vedení Baumgartner. V první minutě nastavení zvýšil na 3:1 Poulsen a jeho branka byla nakonec vítěznou, jelikož o dvě minuty později skóroval ještě Füllkrug. Lipsko si tak na čtvrtém místě vytvořilo na pátý Dortmund čtyřbodový náskok, na vedoucí Leverkusen, jenž má navíc zápas k dobru, ztrácí šest bodů.

Václav Černý přihlížel z lavičky domácí prohře svého Wolfsburgu s Freiburgem 0:1.

Německá fotbalová liga – 14. kolo:
Brémy – Augsburg 2:0 (39. Stark, 65. Ducksch)
Eintracht Frankfurt – Bayern Mnichov 5:1 (31. a 50. Dina Ebimbe, 12. Marmúš, 36. Larsson, 60. Knauff – 44. Kimmich)
Heidenheim – Darmstadt 3:2 (69. a 71. Mainka, 42. Schöppner – 52. Skarke, 60. vlastní Maloney)
Union Berlín – Mönchengladbach 3:1 (22. Volland z pen., 50. Hollerbach, 75. Kaufmann – 77. Pléa)
Wolfsburg – Freiburg 0:1 (74. Gregoritsch)
Dortmund - Lipsko 2:3 (45.+6 Süle, 90.+3 Füllkrug - 32. vlastní Bensebaini, 54. Baumgartner, 90.+1 Poulsen).