Tiraspol - Slavia 2:3Velký obrat v Moldavsku a postup. Slavia má vítězství ve skupině na dosah

Primární cíl je splněn. Slavia obrátila zápas na hřišti Šeriffu Tiraspol, zvítězila 3:2 a s jistotou postupuje do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy. Pražané, za které se prosadili Václav Jurečka, Christos Zafeiris, a v samotném závěru z penalty Muhamed Tijani, mají navíc díky remíze Ženevy s AS Řím velkou šanci na vysněné první místo ve skupině.

Václav Jurečka dává úvodní branku Slavie

Tiraspol (od našeho zpravodaje) - Sešívaní dorazili do Moldavska bez zraněného kapitána Tomáše Holeše i hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského, jenž neodcestoval kvůli zlomenému nosu. Na lavičce ho nahradil asistent Jaroslav Köstl.

Slavia ale byla od začátku výrazně aktivnější a nebezpečnější. Zafeiris nastřelil tyč, dělovku Jurečky vytáhl na roh gólman Maksym Koval. Ani zkoumání možné ruky a penalty neskončilo pro hostující celek pozitivně. Slavii to však mrzet nemuselo, protože hned za dvě minuty se dostala do vedení.

Oscar poslal míč na levou stranu, odkud přišel nízký centr do vápna od kapitána Jana Bořila. Výborně si počínal Jurečka, který byl sám na přední tyči a krásnou patičkou rozvlnil síť.

V nastavení první půle však přišel šok. Šeriff se z ojedinělé akce dostal ke standardní situaci, na vysoký centr nejvýše vyskočil kolumbijský stoper Cristian Tovar a hlavičkou srovnal. Po přestávce pláchnul hostující obraně David Ankeye, poslal přihrávku před bránu a zakončující Jerome Ngom Mbekeli měl snadnou pozici.

Sešívaní dále bušili do domácí defenzivy a přišla odměna. V 77. minutě byl faulován kousek za vápnem Zafeiris. Míč si vzal sám norský záložník a parádní ranou přes zeď vyrovnal. Rozuzlení nastalo v závěru. Lukáš Provod byl faulován pokutovém území, k penaltě se postavil Muhamed Tijani a dokonal obrat.

Pro Slavii jde o zlaté tři body. V souběžně hraném utkání totiž Ženeva remizovala s AS Řím 1:1, což znamená, že sešívaní zůstali před posledními zápasy první a mají 12 bodů, o dva více než druzí Italové. Vítěz skupiny postoupí rovnou od osmifinále, druhého čeká jedno kolo vyřazovací fáze navíc.

Utkání 5. kola skupiny G fotbalové Evropské ligy:
Šeriff Tiraspol - Slavia Praha 2:3 (1:1)
Branky: 45.+3 Tovar, 56. Mbekeli - 19. Jurečka, 78. Zafeiris, 90.+5 Tijani z pen. Rozhodčí: Ciochirca - Weiss, Obritzberger - Kijas (video, všichni Rak.). ŽK: Apostolakis, Talal, Badolo, Artunduaga - Dumitrescu, Tijani.
Tiraspol: Koval - Apostolakis, Tovar, Garananga, Artunduaga - Mbekeli, Ricardinho (74. Paiva, 90.+1 Vardar), Badolo, Talal, Joao Paulo - Luvannor (46. Ankeye). Trenér: Pylypčuk.
Slavia: Mandous - Masopust, Ogbu, Bořil - Douděra, Zafeiris, Oscar, Dumitrescu (61. Wallem) - Provod - Van Buren (70. Chytil), Jurečka (70. Tijani). Trenér: Köstl.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.