Klaksvík - Slovan Bratislava 1:2Fotbalisté Dinama vyhráli v Astaně, Slovan Bratislava postoupil do jarní části

Fotbalisté Dinama Záhřeb v Evropské konferenční lize zvítězili na hřišti Astany 2:0 a přiblížili se postupu ze skupiny C, jejímž jistým vítězem byla už po čtyřech kolech Viktoria Plzeň. Záložník Erik Daniel skóroval v dresu Trnavy do sítě Ludogorce, ale prohře 1:2 nezabránil. Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě si zajistila postup do jarní části po výhře 2:1 nad Genkem.

Fotbalisté Slovanu Bratislava na archivním snímku

Slovan Bratislava s Jaromírem Zmrhalem v základní sestavě zvítězil na hřišti Klaksvíku 2:1 a také má jisté jaro. Záložník Roman Macek nastoupil v dresu Lugana na hřišti Bodö/Glimt v 63. minutě a byl při porážce 2:5. Tomáš Pekhart sledoval prohru své Legie Varšava 1:2 na hřišti Aston Villy pouze jako náhradník.

V prvním poločase v Astaně měl několik šancí včetně penalty ve 12. minutě domácí gambijský útočník Darboe, ale žádnou nevyužil. Po přestávce byli mnohem aktivnější hráči Dinama a do vedení je ve 48. minutě dostal devatenáctiletý Vidovič, který v klubu hostuje z Bayernu Mnichov. Výhru v závěru pečetil Kaneko. Dinamo uspělo po třech porážkách. Chorvatský mistr má na druhém místě v tabulce šest bodů, Astana i Ballkani po čtyřech.

Trnava padla s Ludogorcem

Spartak Trnava už měl jistotu vyřazení, bulharský mistr potřeboval vyhrát. Ludogorec šel do vedení v 74. minutě po gólu Duaha, ale o čtyři minuty později srovnal svým třetím gólem v tomto ročníku EKL Erik Daniel.

Hosté v 86. minutě neproměnili penaltu, přesto se výhry dočkali. V páté minutě nastavení jim zajistil tři body Tissera. Skupinu H vede Nordsjaelland s deseti body, Ludogorec a Fenerbahce mají po devíti.

Barák pomohl k výhře, Slovan postupuje

Barák odehrál proti Genku v dresu Fiorentiny 59 minut a byl u branek spoluhráče Martíneze Quarty a hostujícího Kayembeho. Vítězství trefil González z penalty v 82. minutě. Fiorentina v posledním kole skupiny F zavítá do Budapešti, kde se střetne s druhým Ferencvárosem o přímý postup do osmifinále.

Bratislavský Slovan od 17. minuty prohrával po trefě Mikkelsena, ale o sedm minut později srovnal Kucka. A šestatřicetiletý slovenský matador byl i tím, kdo v 62. minutě vstřelil vítězný gól. Svěřenci Vladimíra Weisse v posledním zápase skupiny vyzvou Olimpiji Lublaň. V případě, že zvítězí a Lille neporazí doma Klaksvík, stane se slovenský mistr vítězem skupiny.

Mackovo Lugano po vysoké prohře v Norsku přišlo o možnost postupu z „déčka“, pokračovat budou Club Bruggy a Bodö/Glimt.

Legia Varšava s Pekhartem je ve skupině E druhá a v posledním kole se utká o postup s třetím Alkmaarem. Polskému týmu stačí remíza.

Skupina A:
Klaksvík - Slovan Bratislava 1:2
Branky: 17. Mikkelsen - 24. a 62. Kucka.
Gent - Zorja Luhansk 4:1 (1:0)
Branky: 20. Fofana, 49. vlastní Batagov, 55. Orban, 75. Gandelman - 82. Nagnojnyj.
1.Gent541015:413
2.Maccabi Tel Aviv540111:812
3.Zorja Luhansk51136:114
4.Breidablik50055:140
Skupina C:
Astana - Dinamo Záhřeb 0:2 (0:0)
Branky: 48. Vidovič, 79. Kaneko. ČK: Jovančič (Astana).
Besiktas Istanbul - FC Bruggy 0:5 (0:2)
Branky: 14. a 46. Thiago, 4. Nielsen, 51. Onyedika, 69. Skov Olsen.
Bodö/Glimt - Lugano 5:2 (1:0)
Branky: 40. a 79. Pellegrino, 52. Fet, 66. Berg, 89. Kapskarmo - 69. Celar, 86. Babic.
Aston Villa - Legia Varšava 2:1 (1:1)
Branky: 4. Diaby, 59. Moreno - 20. Muci.
1.Aston Villa540111:612
2.Legia Varšava53028:69
3.Alkmaar52037:106
4.Zrinjski Mostar51045:93
Skupina F:
Čukarički - Ferencváros Budapešť 1:2 (1:0)
Branky: 11. Adžič - 83. Zachariassen, 90.+8 Pešič.
Fiorentina - Genk 2:1 (1:1)
Branky: 45.+4 Martínez Quatra, 79. González z pen. - 45. Kayembe.
1.Fiorentina532013:511
2.Ferencváros Budapešť52308:59
3.Genk51316:56
4.Čukarički50052:140
Skupina G:
HJK Helsinky - Aberdeen 2:2 (2:1)
Branky: 16. Bandé, 33. Hostikka - 41. MacDonald, 56. Duk.
Eintracht Frankfurt - PAOK Soluň 1:2
Branky: 58. Marmúš - 55. Kedziora, 73. Živkovič. ČK: 90.+5 Jakič (Frankfurt)
1.PAOK Soluň541012:813
2.Eintracht Frankfurt530211:59
3.Aberdeen50328:103
4.HJK Helsinky50235:132
Skupina H:
Nordsjaelland - Fenerbahce Istanbul 6:1
Branky: 55., 75. a 84. Nygren, 21. Hey, 25. Svensson, 66. Rasmussen - 44. Batshuayi.
Trnava - Ludogorec Razgrad 1:2
Branky: 78. Daniel - 74. Duah, 90.+5 Tissera.