Cádiz - Real Madrid 0:3Real Madrid zvítězil v Cádizu a posunul se do čela španělské ligy

Real Madrid ve 14. kole španělské fotbalové ligy zvítězil na hřišti Cádizu 3:0 a vystřídal Gironu v čele tabulky. Katalánci se mohou na první místo vrátit, pokud v pondělí doma porazí Bilbao. Na všech třech brankách Realu se podílel Rodrygo.

Fotbalista Realu Madrid Rodrygo slaví trefu do sítě Cádizu.

Dvaadvacetiletý Brazilec ve 14. a 64. minutě ozdobil dvě povedené individuální akce góly a 16 minut před koncem asistoval u Bellinghamovy trefy. „Bílý balet“ během reprezentační přestávky přišel do konce kalendářního roku o Viníciuse Júniora a Eduarda Camavingu, Bellingham se naopak uzdravil po krátké zdravotní pauze, a hned dal jedenáctou branku v ročníku. V čele tabulky střelců si vybudoval dvougólový náskok na druhého Griezmanna z Atlética Madrid.

Betis Sevilla před čtvrtečním utkáním s pražskou Spartou v Evropské lize zvítězil 1:0 nad Las Palmas gólem Williana Josého z 19. minuty. Sevillský klub v letošní sezoně ještě doma neprohrál, vyhrál na svém stadionu pošesté v řadě a v tabulce je sedmý. Hosté vyšli posedmé v sezoně střelecky naprázdno a jsou jedenáctí.

Šestatřicetiletý záložník José Luis Morales hattrickem zařídil domácí vítězství Villarrealu 3:1 nad Pamplonou. „Žlutá ponorka“ doma vyhrála po čtyřech zápasech.

Veterán Morales otevřel skóre v 57. minutě, o 14 minut později zvýšil na 2:0 a v 80. minutě pečetil výhru 3:1. Za Pamplonu snížil v 78. minutě Catena. Domácí odehráli první ligový zápas pod vedením staronového trenéra Marcelina, který Villarreal vedl už v letech 2013-2016. V týdnu měli jeho svěřenci nečekané potíže ve Španělském poháru, Zamoru ze čtvrté nejvyšší soutěže porazili až po prodloužení 2:1, přičemž obě branky dal také Morales.

Villarreal je v tabulce dvanáctý, Pamplona o dvě příčky níže.