Jihlava - Poruba 4:7Hokejisté Poruby uspěli na ledě Jihlavy a vedou první ligu už o 13 bodů

Hokejisté Poruby vyhráli ve 22. kole první ligy v Pelhřimově na domácí Jihlavou 7:4 a po desátém vítězství za sebou zvýšili náskok v čele tabulky na rozdíl 13 bodů před Vsetínem, který prohrál v pátek ve valašském derby na ledě Zlína 4:5. Třetí místo si upevnily Litoměřice, jež vyhrály v hale Sokolova 4:2. Baník klesl ze čtvrtého na páté místo za Prostějov, který doma porazil Kolín 5:2.

Brankář Maxim Žukov ze Vsetína.

Dukla se proti Porubě ujala vedení po 84 sekundách při vyloučení Filipa Dundáčka ve vlastním oslabení, při kterém po akci Matouše Menšíka zamířil do prázdné branky Tomáš Harkabus. V 5. minutě se radoval z branky na trestné lavici také hostující obránce Michal Gutwald, po přihrávce Vojtěch Střondaly v přečíslení vyrovnal Tomáš Šoustal.

Za 136 sekund vrátil Jihlavě vedení Richard Cachnín, ale v polovině úvodní části odpověděl z dorážky Vít Christov. V 17. minutě se radoval opět tým z Vysočiny, protože přesilovku pěti proti třem využil Tomáš Čachotský. V čase 25:02 při pobytu Fabiena Kočího na trestné lavici Dukla podruhé skórovala v oslabení a postaral se o to po vhazování z pravého kruhu Tomáš Havránek.

Vedení 4:2 ale domácí neudrželi a ještě ve druhé části smazali ztrátu Střondala s Ondrejem Šedivým, který využil přesilovku. Po 99 sekundách třetí třetiny dovršil obrat Gutwald a dvěma góly ještě pojistil výsledek Tomáš Gřeš. Nejprve se trefil v oslabení a pak v 56. minutě i v power play do prázdné branky. Dukla prohrála pátý z posledních šesti zápasů.

Litoměřice po sérii tří porážek vyhrály potřetí za sebou, Baník už potřetí v řadě nebodoval. Stadion v Sokolově už v čase 3:03 vedl 2:0 díky gólům Fina Rikua Sihvonena a obránce Michaela Krutila. Hned v 6. minutě snížil Daniel Vrdlovec a krátce před polovinou utkání vyrovnal Vojtěch Kysela. V 35. minutě vrátil Litoměřicím v početní výhodě náskok Josef Koláček. Výsledek zpečetil sedm sekund před koncem při power play do prázdné branky Filip Kuťák, jemuž přenechal puk Josef Jícha.

Prostějov naplno bodoval i ve třetím utkání pod novým trenérem Martinem Janečkem. Po 99 sekundách otevřel skóre Jan Veselý a od 10. do 14. minuty stihl během 221 sekund hattrick Zdeněk Doležal. Kozly vrátil do hry před polovinou utkání bek Jakub Šedivý a ve 44. minutě snížil v početní výhodě Josefa Skořepa na 2:4. Výhru Jestřábů ale pojistil Tomáš Jiránek.

Pardubice B zdolaly Přerov 4:1 a ve svém působišti v Chrudimi uspěly popáté v řadě. Brankou a přihrávkou se na tom podílel zadák Karel Nedbal.

Možnost posunout se z posledního místa nevyužil Frýdek-Místek, který podlehl Třebíči 2:4 a připsal si desátou domácí prohru z 12 duelů v sezoně. Vedl sice 2:0, ale Horácká Slavia výsledek otočila. Gólem a asistencí k tomu pomohli obránci Antonín Bořuta s Davidem Michálkem i útočník Michal Vodný.

Předposlední Slavia prohrála na ledě dvanáctého Znojma 1:3 a po osmé porážce z posledních devíti utkání má před Frýdkem-Místkem stále tříbodový náskok. Znojmo doma vyhrálo potřetí za sebou a uniklo Pražanům na rozdíl čtyř bodů.

22. kolo první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Poruba 4:7 (3:2, 1:2, 0:3)
Branky: 2. T. Harkabus, 7. Cachnín, 17. Čachotský, 26. T. Havránek - 5. a 29. Střondala, 52. a 55. Gřeš, 10. Christov, 37. O. Šedivý, 42. Gutwald. Rozhodčí: Horák, T. Veselý - Baxa, Pěkný. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení 2:2. Diváci: 789.
Prostějov - Kolín 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Branky: 10., 12. a 14. Z. Doležal, 2. J. Veselý, 57. Jiránek - 29. J. Šedivý, 44. Skořepa. Rozhodčí: Pilný, Kosnar - Malý, Vašíček. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 1373.
Sokolov - Litoměřice 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 6. Vrdlovec, 29. V. Kysela - 3. Sihvonen, 4. Krutil, 35. J. Koláček, 60. Kuťák. Rozhodčí: Hucl, Zeliska - Štofa, L. Sýkora. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 675.
Frýdek-Místek - Třebíč 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 5. Ramik, 26. R. Veselý - 38. Bittner, 49. D. Michálek, 51. Vodný, 59. Bořuta. Rozhodčí: Skopal, Kubičík - Bezděk, Tvrdý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 855.
Znojmo - Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 11. T. Svoboda, 37. L. Adámek, 54. Šťovíček - 21. T. Knotek. Rozhodčí: Petružálek, Barek - Kokrment, Augusta. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1461.
Pardubice B - Přerov 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 15. Pochobradský, 26. Nedbal, 29. T. Urban, 31. T. Kaut - 15. T. Doležal. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Kotlík, Juránek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 422.