Leverkusen - Freiburg 2:1Leverkusen porazil Freiburg a zůstal první, po dlouhé pauze se vrátil Schick

Fotbalisté Leverkusenu i s navrátilcem Patrikem Schickem porazili Freiburg 2:1 a vedou bundesligu i po 9. kole. Reprezentační útočník po vleklém zranění třísla po čtvrtečním debutu v Evropské lize nastoupil poprvé i v ligové soutěži, hrál posledních šest minut. Do bundesligy se Schick zapojil poprvé od 5. března. V 90. minutě s ním naskočil i Adam Hložek.

Fotbalisté Leverkusenu se radují z gólu.

Skóre otevřel ve 36. minutě po individuální akci záložník Bayeru Wirtz. Leverkusen nadále dominoval, ale další branku přidal až po hodině hry s přispěním brankáře Atuboluy. Mládežnický reprezentant Německa si do sítě srazil Hofmannovu střelu, která šla zprvu pouze do tyče.

Freiburgu se o devět minut později podařilo snížit. Po necelých dvou minutách na hřišti se ze standardní situace prosadil Gulde po asistenci kapitána Grifa, jenž se před třemi dny v Evropské ligy zaskvěl hattrickem proti srbskému klubu Bačka Topola.

Leverkusen odrazil útok mistrovského Bayernu Mnichov a v čele tabulky má na něj náskok dvou bodů.

Dortmund remizoval na hřišti Frankfurtu 3:3. Šestigólovou přestřelku uzavřel gólem v 82. minutě hostující Julian Brandt. Borussia zatím v bundeslize neprohrála a je čtvrtá.

Domácí po 24. minutách vedli už 2:0, obě branky dal Egypťan Marmúš. Hororový úvod pro Dortmund uzavřelo v 26. minutě zranění brankářské jedničky a kapitána Kobela. Vystřídal ho Meyer. V nastavení prvního dějství snížil pohotovou střelou z prvního dotyku Sabitzer.

Trenér Borussie Edin Terzič po přestávce vyslal do hry útočníky Moukoka a Adeyemiho a měl šťastnou volbu. Moukoko už po devíti minutách na hřišti srovnal na 2:2. Domácím vrátil náskok v 68. Čaibí. alžírský reprezentant se v bundeslize trefil poprvé od letního přestupu z Toulouse. Osm minut před koncem uzavřel strhující podívanou střídající Brandt.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:
Eintracht Frankfurt - Dortmund 3:3 (8. z pen. a 24. Marmúš, 68. Čaibí - 45.+1 Sabitzer, 55. Moukoko, 82. Brandt)
Leverkusen - Freiburg 2:1 (36. Wirtz, 61. vlastní Atubolu - 70. Gulde).