Slovácko - Liberec 1:1Slovácko doma remizovalo s Libercem

10. Kalabiška 1 : 0
16. Tupta 1 : 1

Fotbalisté Slovácka remizovali ve 13. kole první ligy s Libercem 1:1. Domácí poslal do vedení v 10. minutě Milan Petržela, o šest minut později vyrovnal Lubomír Tupta. Slovácko v nejvyšší soutěži ztratilo na vlastním stadionu body po předchozích třech výhrách. Slovan nezvítězil ani v šestém venkovním utkání této ligové sezony a získal tam jen čtyři z celkových 13 bodů. V neúplné tabulce poskočil tým z Uherského Hradiště na šesté místo, Severočeši zůstali devátí.

Milan Petržela ze Slovácka se raduje z gólu.

Opatrný a rozkouskovaný úvod přerušila 10. minuta. Rozehrávku libereckého gólmana Bačkovského vystihl Havlík, který nastoupil ke 300. ligovému zápasu. Jeho centr z levé strany propadl mezi hostujícími stopery a veterán Petržela měl cestu k prvnímu gólu v ligové sezoně usnadněnou.

Slovácko se z vedení dlouho neradovalo. Po pěkné kombinaci na pravém křídle přistál centr Ghaliho na hlavě Preislera, jeho pokus domácí gólman Fryšták vyrazil před sebe a pohotový Tupta jej poslal do sítě. Slovenský útočník se trefil počtvrté v sezoně nejvyšší soutěže.

V dalším průběhu první půle měli sice více ze hry domácí, ale Slovan využil každou možnost k brejkům. Šance na vedoucí gól tak vznikly na obou stranách. Dlouhán Vecheta na hrotu útoku Slovácka zakroutil svůj pokus těsně nad, na druhé straně minul Žambůrek jen o kousek tyč po střele z hranice šestnáctky. Ve 34. minutě podržel Slovácko Fryšták, když chytil vyloženou šanci Tupty. Ve 45. minutě pak Bačkovský vytáhl od tyče trestný kop Havlíka.

Úvod bojovné druhé půle se odehrával spíše ve středu pole. Pokusů, směřujících k ohrožení jedné či druhé branky, bylo velmi málo. V 66. minutě po průniku Petržely přestřelil Mihálik nejen branku, ale i tribunu.

Slovácko s přibývajícím časem zvýšilo svoje útočné úsilí, v 72. minutě pálil těsně nad Doski. Osmělili se i hosté, střelu Tupty chytil spolehlivý Fryšták. Závěrečný nápor hosté se štěstím ustáli, zejména hlavička Daníčka v nastavení měla gólové parametry, jenže Bačkovský bod pro Slovan udržel.

Slovácko neprohrálo šestý z posledních sedmi vzájemných ligových utkání. Severočeši nezvítězili v sedmém z minulých osmi kol, podruhé za sebou však bodovali.

13. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Slovan Liberec 1:1 (1:1)
Branky: 10. Petržela - 16.Tupta. Rozhodčí: Berka - Vlček, Vyhnanovský - Volek (video). ŽK: Valenta, Juroška - Žambůrek, Tupta, Frýdek, Horský, Purzitidis. Diváci: 4523.
Slovácko: Fryšták - Reinberk, Hofmann, Kadlec - Mihálik (68. Sinjavskij), Valenta (68. Kim sung-pin), Trávník (90. Daníček), Doski - Petržela (68. Juroška), Havlík - Vecheta. Trenér: Svědík.
Liberec: Bačkovský - Mikula, Chaluš, Purzitidis - Ghali, Červ, Žambůrek (90. Prebsl), Preisler (71. Horský) - Frýdek (71. Višinský) - Rabušic (60. Fukala), Tupta (90. Doumbia). Trenér: Kozel.