Vyškov - Opava 1:3Fotbalisté Vyškova podlehli Opavě, druhou ligu vedou už jen o bod před Duklou

Fotbalisté Vyškova ve 14. kole druhé ligy nečekaně podlehli Opavě 1:3 a na domácím stadionu v sezoně zaváhali poprvé po šesti výhrách. Svěřenci trenéra Jana Kameníka vedou tabulku už pouze o bod před Duklou. Pražané zvítězili nad Prostějovem v jeho olomouckém azylu 2:1. Táborsko v souboji o třetí příčku remizovalo doma s Vlašimí 1:1.

V Drnovicích padly tři branky už v úvodní čtvrthodině. Opavský tým v šesté minutě poslal do vedení Ščudla, za čtyři minuty odpověděl z penalty tožský útočník Metsoko, jenž si připsal devátý gól v ročníku. Hostům ale rychle vrátil náskok Velička a pojistku přidal v 68. minutě Blecha z dalšího pokutového kopu.

Vyškovské mužstvo vyšlo naprázdno po pěti kolech a podruhé v druholigové sezoně. Slezané naopak zvítězili po dvou porážkách 0:1 a poskočili na osmé místo.

Dukla poprvé skórovala v nastavení prvního dějství díky Moulisovi, druhou branku hostů přidal v 65. minutě Kozel. Chvíli nato snížil vlastním gólem Hašek, ale dejvický celek o čtvrtou výhru z posledních pěti kol nepřišel. Prostějovu v neúplné tabulce patří 14. pozice.

Táborsko proti Vlašimi poslal do vedení v deváté minutě Dordič, po změně stran zařídil dělbu bodů z penalty Musil. Jihočeši bodovali ve čtvrtém kole po sobě a na Duklu ztrácejí čtyři body. Čtvrtá Vlašim popáté z posledních šesti druholigových zápasů nedokázala zvítězit a od Táborska ji dál dělí tři body.

Kroměříž po odchodu trenéra Červenky do Zlína prohrála v Chrudimi 1:3. Domácí dali tři branky už v úvodním poločase. Z penalty a ze hry se prosadil Huf a s 10 góly ztrácí jednu trefu na nejlepšího střelce soutěže Řezníčka ze Zbrojovky Brno. Další chrudimský zásah přidal Langhamer. Porážku hostů zmírnil v závěru střídající Surynek. Chrudim si polepšila na desátou příčku, Kroměříž je dvanáctá.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Vyškov - Opava 1:3 (1:2)
Branky: 10. Metsoko z pen. - 6. Ščudla, 12. Velička, 68. Blecha z pen. Rozhodčí: Krejsa - Hrabovský, Kotalík. ŽK: Štěpánek, Musa, Sylla, Coulibaly - Kopečný, Vaněček, Kadlec, Vincour. Diváci: 1169.
Prostějov - Dukla Praha 1:2 (0:1)
Branky: 69. vlastní Hašek - 45.+2 Moulis, 65. Kozel. Rozhodčí: Vokoun - Šimáček, Ježek. ŽK: Koudelka, Látal, Šimek, Zavadil (asistent trenéra) - Hašek, Špatenka. Diváci: 320.
Chrudim - Kroměříž 3:1 (3:0)
Branky: 8. z pen. a 36. Huf, 11. Langhamer - 85. Surynek. Rozhodčí: Trska - Slavíček, Černoevič. ŽK: Kesner, Novotný - Hrdlička, Dočkal, Vyhlíd, Houser. Diváci: 560.
Táborsko - Vlašim 1:1 (1:0)
Branky: 9. Dordič - 69. Musil z pen. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Mikeska. ŽK: Kateřiňák, Pastornický, Tusjak - Nogha, Singhateh. Diváci: 893.