Ballkani - Astana 1:2Astana v „plzeňské“ skupině Konferenční ligy porazila Ballkani, Slovan Bratislava trápil favorita

Fotbalisté Astany v Evropské konferenční lize překvapivě zvítězili na hřišti Ballkani 2:1. Kazašský celek v „plzeňské“ skupině C získal první body a zamotal situaci v tabulce. Český záložník Antonín Barák nastoupil v základní sestavě a pomohl Fiorentině k drtivé výhře 6:0 nad Čukaričkami. Slovan Bratislava se střídajícím českým záložník Jaromírem Zmrhalem prohrál v Lille 1:2, Lugano, za které v závěru nastoupil Roman Macek, podlehlo Bruggám 1:3. Trnava v základní sestavě se záložníkem Erikem Danielem utrpěla porážku 0:2 od Nordsjaellandu, Legia Varšava bez útočníka Tomáše Pekharta zvítězila v Mostaru 2:1.

Fotbalisté Lille se radují z branky

Astana v předchozím utkání skupiny prohrála doma s Plzní 1:2, v Prištině v domácím azylu Ballkani ale překvapila. Všechny góly padly už v úvodních 23 minutách. Za kosovského šampiona srovnal bývalý ústecký hráč Kuč, rozhodující branku poté zaznamenal po rohu hlavou hostující Bejsebekov. Skupinu po vítězství v Záhřebu s plným počtem devíti bodů vede Plzeň, Ballkani, Astana a Dinamo mají shodně po třech bodech.

Barák po nedávných zdravotních problémech poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě. Na drtivém vítězství nad týmem Čukarički se ale gólově nepodílel a v 67. minutě střídal. Finalista minulého ročníku Konferenční ligy po úvodních dvou remízách poprvé ve skupině vyhrál a o skóre vede tabulku. Ferencváros Budapešť a Genk ale mají stejně bodů.

Slovan krůček od překvapení

Slovan Bratislava v Lille po poločase překvapivě vedl, ale domácí po změně stran otočili stav. Hosté dohrávali v oslabení a po úvodních dvou vítězstvích ve skupině poprvé nebodovali. Křídelník Zmrhal naskočil na trávník až v 90. minutě.

Další český záložník Macek se v dresu Lugana dostal do hry proti Bruggám jako střídající o 12 minut dříve, porážce však ani on nezabránil. Švýcarský celek poprvé ve skupině prohrál, soupeř naopak se sedmi body vede tabulku.

Trnava znovu padla

Jiný český záložník Daniel nastoupil v základní sestavě, ani on však porážku Trnavy s Nordsjaellandem neodvrátil. Slovenský klub ani ve třetím utkání skupiny nebodoval a jeho šance na postup už je spíše jen teoretická.

Naopak Legia Varšava se dostala do čela skupiny E o skóre před Aston Villu, kterou v úvodním kole nečekaně porazila doma. V Mostaru proti Zrinjski polský tým otočil skóre, český útočník Pekhart u toho scházel.

Vedle Plzně mají po polovině skupiny plný počet bodů ještě Fenerbahce Istanbul a PAOK Soluň.

Skupina A:
Lille - Slovan Bratislava 2:1 (0:1)
Branky: 68. Yazici, 82. Cabella - 23. Čavrič. ČK: 85. Lovat (Slovan).
Klaksvík - Olympija Lublaň 3:0 (2:0)
Branky: 30. Jönsen, 44. Klettskard, 54. Andreasen.
1.Lille32104:17
2.Slovan Bratislava32014:36
3.Klaksvík31114:24
4.Olympija Lublaň30030:60
Skupina B:
Gent - Breidablik 5:0 (4:0)
Branky: 15. a 19. Cuypers, 10. Gandelman, 43. Tissúdálí, 69. Orban.
Utkání Maccabi Tel Aviv - Zorja Luhansk byl odložen na 25. listopadu.
1.Gent32108:17
2.Zorja Luhansk21102:14
3.Maccabi Tel Aviv21013:43
4.Breidablik30032:90
Skupina C:
Ballkani - Astana 1:2 (1:2)
Branky: 8. Kuč - 7. Hovhannisjan, 23. Bejsebekov.
Dinamo Záhřeb - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Lugano - FC Bruggy 1:3 (0:1)
Branky: 74. Vladi - 15. Balanta, 50. Skov Olsen, 87. Vanaken.
Bodö/Glimt - Besiktas Istanbul 3:1 (1:0)
Branky: 29. Gronbäk, 58. Moumbagna, 87. Saltnes - 90.+1 vlastní Mö.
1.FC Bruggy32105:27
2.Bodö/Glimt31113:24
3.Lugano31114:54
4.Besiktas Istanbul30124:71
Skupina E:
Alkmaar - Aston Villa 1:4 (0:2)
Branky: 165. Sadiq - 13. Bailey, 23. Tielemans, 51. Watkins, 56. McGinn.
Zrinjski Mostar - Legia Varšava 1:2 (1:1)
Branky: 30. Bilbija - 32. vlastní Jakovljevič, 62. Kramer.
1.Aston Villa32017:46
2.Legia Varšava32015:46
3.Zrinjski Mostar31025:63
4.Alkmaar31025:83
Skupina F:
Fiorentina - Čukarički 6:0 (3:0)
Branky: 6. a 10. Beltran, 29. Ikone, 65. Sottil, 73. Martinez Qarta, 83. López. ČK: 36. Subotič (Čukarički).
Aberdeen - PAOK Soluň 2:3 (0:0)
Branky: 50. Miovski, 58. Polvara - 73. Despodov, 84. Vieirinha, 90.+6 Schwab z pen.
Eintracht Frankfurt - HJK Helsinky 6:0 (4:0)
Branky: 12. a 89. Dina Ebimbe, 27. Koch, 31. Marmúš, 45.+3 Tuta, 55. Schirí.