West Ham - Newcastle 2:2Souček a Coufal pomohli West Hamu k bodu

Fotbalisté West Hamu United remizovali v 8. kole anglické ligy s Newcastlem 2:2. První gól vstřelil Tomáš Souček, na druhý přihrál minutu před koncem Vladimír Coufal a pomohl odvrátit prohru. Podobný průběh a stejný výsledek měl zápas Brightonu s Liverpoolem. Arsenal porazil Manchester City v anglické lize poprvé po dvanácti porážkách. Jediný gól šlágru dal čtyři minuty před koncem Brazilec Martinelli.

Tomáš Souček z West Hamu se raduje z gólu proti Newcastlu.

Newcastle přijel do Londýna s vizitkou týmu, který vyhrál čtyři zápasy v různých soutěžích v řadě a nastřílel v nich 15 branek, ale zpočátku měli navrch „Kladiváři“. Souček se poprvé v Premier League trefil před týdnem proti Sheffieldu a dnes si to zopakoval už v osmé minutě, kdy si naběhl na přihrávku Itala Emersona a poslal míč do prázdné branky.

Po změně stran ale Švéd Isak dvěma góly v rozpětí šesti minut vývoj otočil. Až minutu před koncem vyrazil Coufal po své pravé straně, naservíroval míč před branku a Ghaňan Kudus vyrovnal.

Tomáš Souček z West Hamu poté, co byl střídán.

Arsenal zdolal Manchester City poprvé od roku 2015. Až v samotném závěru se o to postaral Martinelli, jehož střelu z dálky ještě jeden z obránců tečoval. Brazilec nastoupil až ve druhém poločase a na trávník se vrátil po vleklém zranění.

Martin Odegaard z Arsenalu se raduje po zápase.

Do té doby měli víc šancí hosté. Asi největší v 17. minutě, kdy gólman Raya po malé domů při odkopu trefil dotírajícího Álvareze, od nějž se míč odrazil těsně vedle branky. „Citizens“ prohráli druhý zápas za sebou a museli přenechat vedení Tottenhamu. Arsenal je těsně za ním jen vinou menšího počtu vstřelených branek.

Brighton se oklepal z debaklu 1:6 s Aston Villou a Adingra z Pobřeží slonoviny brzy překonal liverpoolskou obranu. Fanoušci hostů si možná vzpomněli na poslední zápas, kdy tady sledovali prohru svého týmu 0:3. Jenže Salah, který měl zatím na kontě jen tři góly, v závěru poločasu strhl dvěma brankami vedení na stranu hostů. Tu druhou dal v nastavení z penalty po faulu na Maďara Szoboszlaie. Poslední slovo měl ale domácí Dunk.

Aston Villa se po třech ligových výhrách v řadě musela spokojit s remízou 1:1 na hřišti Wolverhamptonu. Zachránil ji Španěl Torres, který už po třech minutách odpověděl na gól Korejce Hwang Hi-čchana. Domácí dohrávali v deseti bez vyloučeného gabonského záložníka Leminy.