Sparta B - Kroměříž 1:1Sparta B remizovala ve druhé lize s Kroměříží, Varnsdorf opět nevyhrál

Fotbalisté B-týmu Sparty remizovali doma ve 12. kole druhé ligy s nováčkem z Kroměříže 1:1. Jihlava díky gólu v závěru získala na hřišti posledního Varnsdorfu alespoň bod za remízu 3:3, přestože dohrávala bez dvou vyloučených hráčů. Severočeši kvůli nepovedenému závěru jako jediní v druholigové sezoně stále nedokázali zvítězit.

Obě branky v utkání sparťanské rezervy s Kroměříží padly po změně stran. Hosty dostal do vedení Zavadil, na jehož trefu odpověděl Mokrovics. Pražané bodovali ve třetím utkání po sobě a posunuli se na první nesestupové místo. Hanácká Slavia bodovala podruhé za sebou a nadále jí patří 11. příčka.

Varnsdorf otevřel skóre už v páté minutě poté, co Firbacher proměnil penaltu, jenže zanedlouho během tří minut hosté nepříznivý vývoj otočili. Nejprve vyrovnal Vedral a poté skóroval Franěk. Za Severočechy srovnal po změně stran Osaghae.

Po necelé hodině hry dostal červenou kartu hostující útočník Araujo-Wilson „za prudké vražení oběma rukama do hrudníku soupeře v přerušené hře“, jak uvedl rozhodčí Krej v zápisu o utkání. Domácí krátce nato přesilovku zužitkovali, poté co si dal vlastní gól Tonbul. Turecký obránce navíc v 82. minutě obdržel dvě žluté karty po sobě. Jihlava i přesto v 90. minutě zásluhou střídajícího Ogiomadeho získala bod.

Varnsdorf na první nesestupové místo ztrácí pět bodů. Vysočina nedokázala zvítězit pošesté z posledních sedmi utkání a je sedmá.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 12. kolo
Sparta Praha B - Kroměříž 1:1 (0:0)
Branky: 71. Mokrovics - 51. Zavadil. Rozhodčí: Cieslar - Lakomý, Pospíšil. ŽK: Holoubek, Vydra, Ševínský - Jeleček. Diváci: 297.
Varnsdorf - Jihlava 3:3 (1:2)
Branky: 5. Firbacher z pen., 54. Osaghae, 63. vlastní Tonbul - 15. Vedral, 18. Franěk, 90. Ogiomade. Rozhodčí: Krejsa - Ratajová, Cichra. ŽK: Firbacher, Rudnyckyj, Kosař, Samko - Fila, Franěk, Peřina, Tonbul. ČK: 59. Araujo-Wilson, 82. Tonbul (oba Jihlava). Diváci: 475.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.