Vyškov - Žižkov 2:0Fotbalisté Vyškova porazili Žižkov a pojistili si vedení v druhé lize

Fotbalisté Vyškova ve 12. kole druhé ligy porazili doma Žižkov 2:0 a upevnili si vedení v tabulce. V čele soutěže mají již čtyřbodový náskok před Duklou Praha, která prohrála ve Vlašimi 2:3. Táborsko rozdrtilo „béčko“ Olomouce 6:2, Prostějov po obratu přestřílel brněnskou Líšeň 4:2 a Chrudim gólem v úvodu zvítězila 1:0 nad Opavou.

Vyškov se proti nováčkovi dlouho trápil a prosadil se až v poslední dvacetiminutovce. V 74. minutě otevřel skóre hlavou Musa a v nastavení po brejku přidal pojistku střídající Diallo. Účastník prvoligové baráže z minulé sezony v domácím azylu v Drnovicích vyhrál i šestý zápas tohoto ročníku druhé ligy a naplno bodoval potřetí z posledních čtyř kol. Žižkov naopak po třech kolech prohrál.

Vyškov v čele soutěže odskočil Dukle, která ve Vlašimi doplatila na nepovedenou úvodní půlhodinu, během níž inkasovala dva góly. Pražanům se pak dvakrát povedlo snížit, ale srovnat už nedokázali. Vlašimští zvítězili po třech kolech a poskočili na třetí místo, které jako poslední znamená účast v baráži.

Stejně bodů má i čtvrté Táborsko. Jihočeši využili toho, že dnes hrál zápas i prvoligový A-tým Olomouce a proti „béčku“ Sigmy si s chutí zastříleli. Dva góly dal Kateřiňák, hosté až v závěru mírně zkorigovali stav.

Prostějov v poločase s Líšní ztrácel jeden gól, v druhé části druhého poločasu ale skóre třemi brankami otočil a zvítězil 4:2. Rozdílovou branku dal v 84. minutě z penalty Jaroň. Hanáci v domácím azylu na stadionu HKF Olomouc podruhé za sebou vyhráli.

Opava v minulém kole porazila hlavního předsezonního adepta na postup Zbrojovku Brno, v Chrudim ale nebodovala. Zápas rozhodl už v druhé minutě Langhamer. Východočeši zvítězili po třech kolech.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 12. kolo
Chrudim - Opava 1:0 (1:0)
Branka: 2. Langhamer. Rozhodčí: Opočenský - Ježek, Šafránková. ŽK: Záviška, Skwarczek, Novotný, Huf, Kesner - Helebrand, Kopečný. Diváci: 975.
Vyškov - Žižkov 2:0 (0:0)
Branky: 74. Musa, 90.+2 Diallo. Rozhodčí: Rouček - Antoníček, Zoufalý. ŽK: Ilko, Bayo, Musa - Muleme, Prošek, Hönig, Voltr. Diváci: 1215.
Prostějov - Líšeň 4:2 (1:2)
Branky: 18. Elbel, 70. Koudelka, 84. Jaroň z pen., 88. Silný - 36. Vlasák, 42. Jeřábek. Rozhodčí: Trska - Volf, Černoevič. ŽK: Elbel, Koudelka - Veselý, Mezera, Polášek. Diváci: 350.
Vlašim - Dukla Praha 3:2 (2:0)
Branky: 11. Singhateh z pen., 30. Heppner, 62. Lacík - 56. Matějka z pen., 68. Kozel. Rozhodčí: Starý - Pfeifer, Novák. ŽK: Sanneh - Červenka, Matějka, Jeřábek. Diváci: 560.
Táborsko - Olomouc B 6:2 (4:0)
Branky: 37. a 72. Kateřiňák, 12. Šašinka, 30. Bláha, 45.+2 Koné, 80. Svatek - 84. Langer, 90.+1 Mikulenka. Rozhodčí: Vokoun - Pochylý, Žurovec. ŽK: Varačka, Dordič - Slavíček, Langer, Křišťál, Janotka (trenér). Diváci: 753.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.