Opava - Brno 2:1Brno ve druhé fotbalové lize podlehlo Opavě, Vlašim poprvé v sezoně nebodovala

Fotbalisté Brna v 11. kole druhé ligy prohráli v Opavě 1:2 a v neúplné tabulce zůstali třetí. Zbrojovka, účastník minulé sezony nejvyšší soutěže, nebodovala podruhé za sebou. Čtvrtá Vlašim stejným výsledkem podlehla v Kroměříži a utrpěla první porážku v druholigové sezoně.

Brankář Zbrojovky Brno Martin Berkovec v akci.

Brněnský tým už ve třetí minutě poslal do vedení Alijagič třetím gólem za poslední čtyři kola. Za čtvrt hodiny vyrovnal Vaněček a v 60. minutě dokonal obrat domácích Málek. Hostům poté zkomplikoval situaci Kronus vyloučením po druhé žluté kartě. Opavští bodovali počtvrté za sebou a polepšili si na páté místo.

Ani kroměřížský nováček nezačal dobře a v páté minutě si vstřelil vlastní branku Jaroň. Ještě před pauzou však vyrovnal Cupák a po změně stran ve třetí minutě nastaveného času rozhodl Zavadil. Díky němu je Kroměříž desátá.

Líšeň na svém hřišti remizovala 0:0 s Táborskem. Jihočeši čekají na vítězství čtyři kola a jsou šestí. Brněnskému mužstvu, které protáhlo šňůru bez porážky na šest utkání, patří sedmá pozice.

11. kolo druhé fotbalové ligy:
Opava - Brno 2:1 (1:1)
Branky: 19. Vaněček, 60. Málek - 3. Alijagič. Rozhodčí: Petřík - Arnošt, Novák. ŽK: Blecha, Málek, Rataj - Koželuh, Kronus, Potočný, Jambor. ČK: 72. Kronus. Diváci: 1836.
Líšeň - Táborsko 0:0
Rozhodčí: Opočenský - Šafránková, Mojžíš. ŽK: Pašek, Polášek, Jokovič, Lutonský - Skopec, Šašinka, Pastornický, Dordič. Diváci: 467.
Kroměříž - Vlašim 2:1 (1:1)
Branky: 38. Cupák, 90.+3 Zavadil - 5. vlastní Jaroň. Rozhodčí: Rouček - Šimáček, Mikeska. ŽK: Tiahlo, Matoušek, Houser, Červenka (trenér) - Šmiga, Singhateh, Kričfaluši, Sanneh. ČK: 72. Světlík (kustod), Červenka (trenér, oba Kroměříž). Diváci: 600.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.