Servette - Slavia 0:2Slavia porazila Servette a navnadila se na derby

Povedený vstup za sebou mají fotbalisté Slavie do základní skupiny Evropské ligy, v deštivé Ženevě si poradili s místním Servette 2:0 a dobře vykročili ke splnění cíle v podobě postupu do jarní pohárové fáze.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu proti Servette Ženeva.

Ženeva (od našeho zpravodaje) - Sestava sešívaných byla netradiční, trenér Jindřich Trpišovský kalkuloval s tím, že v neděli čeká jeho partu derby se Spartou, a tak až v průběhu utkání poslal do hry Lukáše Provoda nebo Christose Zafeirise, Václava Jurečku jen na posledních pár minut.

Slavia ale na ženevském stadionu působila jistě, domácí za celý zápas nepustila do vyložené šance. Pokud Trpišovský před utkáním tvrdil, že je otázkou, jak na evropském pódiu obstojí červenobílí v defenzivě, může si po prvním zápase odpovědět kladně. Vůbec první příležitost za Slavii dostal Rumun Andres Dumitrescu. Na pozici levého wingbeka ukázal předpoklady. Hrál solidně.

Ogbu se raduje z branky do sítě Servette Ženeva

Hosté z Prahy se poprvé trefili v 32. minutě. Lukáš Masopust se z pozice stopera vydal dopředu, patičkou nahrál Petru Ševčíkovi, po jehož centru se míč odrazil k Masopustovi, který skóroval.

Pracant s osmičkou na zádech se podepsal i pod druhou branku, v 59. minutě zahrával rohový kop, míč škrtnul Zafeiris a úplně volný Igoh Ogbu pak trknul balon do sítě.

Hektický finiš domácích se nekonal ani po příchodu obávaného útočníka Enza Crivelliho, Slavia si utkání nezkomplikovala a příjemně se naladila na derby. V závěru zahodil ještě dvě velké šance Jurečka.

Servette Ženeva - Slavia Praha 0:2 (0:1)
Branky: 32. Masopust, 59. Ogbu. Rozhodčí: Kruašvili - Varamišvili, Pipia (všichni Gruzie) - Pskit (video, Pol.). ŽK: Severin, Rouiller, Bedia - Oscar, Dumitrescu, Provod, Mandous. Diváci: 19.783.
Servette: Frick - Bolla, Rouiller, Severin, Mazikou (84. Rodelin) - Stevanovič, Cognat, Douline (67. Ondoua), Kutesa (67. Guillemenot) - Antunes (81. Touati), Bedia (67. Crivelli). Trenér: Weiler.
Slavia: Mandous - Masopust, Holeš, Ogbu - Tomič (72. Jurásek), Ševčík (52. Zafeiris), Oscar, Dumitrescu (87. Jurečka) - Douděra (72. Provod), Wallem - Van Buren (52. Tijani). Trenér: Trpišovský.

0 : 2 AS Řím - Leverkusen 0 : 2 dohráno
20240502T21 : 00:00+0200
AS Řím vs. Leverkusen
AS Řím
Leverkusen

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.