Darmstadt - Mönchengladbach 3:3Čvančara pomohl k bodu vyrovnávací trefou. Heidenheim si připsal první výhru v bundeslize

Fotbalisté Heidenheimu se ve 4. kole dočkali historicky první výhry v německé nejvyšší soutěži. Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou doma porazili 4:2 i přesto, že v utkání ztratili dvoubrankové vedení. Český útočník Tomáš Čvančara vstřelil vyrovnávací gól Mönchengladbachu při remíze 3:3 na hřišti Darmstadtu. Borussia smazala třígólové manko.

Tomáš Čvančara (vlevo) z Mönchengladbachu se raduje po gólu proti Darmstadtu.

Domácí trenér Frank Schmidt zároveň překonal rekord v délce působení v jednom německém klubu. Koučem Heidenheimu je od roku 2007 už 5844 dní, čímž o jeden den překonal Volkera Finkeho, který vedl Freiburg v letech 1991-2007.

Heidenheim v minulém kole získal první bod za remízu s Borussií Dortmund a proti Brémám udeřil už v páté minutě Kleindienst, jenž proměnil pokutový kop. Ve 44. minutě bývalý hráč Brém Dinkci zvýšil na 2:0.

Werder sice dvougólové manko smazal zásluhou Duksche a Weisera, ale Heindenheim v 68. minutě poslal opět do vedení povedenou střelou Dinkci. Premiérovou bundesligovou výhru pojistil další bývalý hráč Werderu Beste.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:
Heidenheim - Brémy 4:2 (44. a 68. Dinkci, 5. Kleidienst z pen., 76. Beste - 49. Duksch, 64. Weiser),
Darmstadt - Mönchengladbach 3:3 (8. Mehlem, 10. Maglica, 33. Skarke - 56. Siebatcheu, 74. Neuhaus, 77. Čvančara)