Bohemians - Ostrava 1:1Baník na hřišti Bohemians v závěru zachránil remízu

80. Křapka 1 : 0
87. Šín 1 : 1

Fotbalisté Ostravy v osmém kole první ligy na hřišti Bohemians 1905 zachránili remízu 1:1 díky brance střídajícího Matěje Šína z 87. minuty. Pražany předtím poslal do vedení v 80. minutě Antonín Křapka. „Klokani“ v nejvyšší soutěži neporazili Baník od října 2017 už podvanácté za sebou a v neúplné tabulce jsou devátí. Slezané v ligové sezoně venku získali první bod a patří jim sedmé místo.

Zleva Filip Kubala z Ostravy a Matěj Hybš z Bohemians.

Hostující útočník Tanko se během předzápasové rozcvičky zranil a na hrotu ho v základní sestavě Baníku nahradil Slovák Almási. Nigerijský autor tří gólů v ligové sezoně se pak přece jen dostal do hry jako náhradník v 72. minutě. V brance Bohemians poprvé v ročníku nastoupil Jedlička, jemuž bylo prodlouženo hostování z Plzně.

První větší šanci si v souboji sousedů v tabulce po 20 minutách hry vytvořili domácí, ale Puškáč hlavičkoval o kousek vedle. O chvíli později Jedlička tečoval Boulovu dalekonosnou ránu na břevno a Almási z dorážky poslal míč mimo. Branku na druhé straně netrefil přízemní ranou ani Dostál. Před pauzou ještě Jedlička vyrazil Kubalův pokus.

Na druhý poločas za Bohemians naskočil do hry Matoušek a ofenzivu „Klokanů“ oživil. Při nadějném úniku si ale ukopl míč a po hodiny hry zase přestřelil. Baník zahrozil v 75. minutě, kdy pokus nevýrazného Ewertona vyrazil Jedlička.

V 80. minutě domácí otevřeli skóre. Hrubý ze standardní situace nacentroval do šestnáctky a Křapka hlavou překonal gólmana Letáčka. Stoper Bohemians vstřelil premiérovou branku v ligové sezoně.

„Klokani“ ale náskok neudrželi. Střídající Šín po několika sekundách na trávníku převzal míč od Tanka a střelou na zadní tyč vyrovnal. V ligovém ročníku se trefil podruhé. Vršovický tým doma v nejvyšší soutěži neporazil ostravského soupeře pošesté za sebou.

8. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 80. Křapka - 87. Šín. Rozhodčí: Rouček - Hájek, Leška - Radina (video). ŽK: Puškáč, Prekop, Matoušek - Boula, Almási, Kubala, Ndefe. Diváci: 6079.
Bohemians: Jedlička - Hůlka, Křapka, Hybš - Dostál, Jánoš (65. Köstl), Hrubý, Kovařík - Prekop (90.+6 Kozák), Smrž (79. Beran) - Puškáč (46. Matoušek). Trenér: Veselý.
Ostrava: Letáček - Ndefe, Lischka, Pojezný (86. Madleňák), Kpozo - Boula (86. Šín), Rigo - Buchta (86. Juroška), Kubala (72. Tanko), Ewerton (90.+2 Tetour) - Almási. Trenér: Hapal.