Jihlava - Brno 0:1Zbrojovka vyhrála v Jihlavě a vede neúplnou tabulku druhé ligy

Fotbalisté Brna zvítězili v 9. kole druhé ligy v Jihlavě 1:0 a po páté výhře za sebou se dostali do čela neúplné tabulky. Pražská Dukla prohrála v Opavě 0:1 a klesla na třetí místo. Příbram zdolala sparťanský B-tým 2:1.

O triumfu Zbrojovky rozhodl na hřišti Vysočiny gólem v 80. minutě střídající Alijagič, jenž Brno posílil teprve minulý týden a dnes si v týmu odbyl debut. Hosté tak zužitkovali přesilovku, jelikož domácí od 55. minuty dohrávali bez vyloučeného Svobody. Brno vyhrálo venku ve druhé lize potřetí za sebou, Jihlava naopak čeká na výhru čtyři kola a je šestá.

Plný bodový zisk Opavy proti Dukle zařídil krátce po změně stran Vaněček. V nastavení vypadl na stadionu proud, utkání se však nakonec dohrálo. Pražský celek nevyhrál ve třetím kole po sobě.

Příbram vedla proti sparťanské rezervě od 12. minuty zásluhou Fišla. Za hosty srovnal Hranoš, jenže v nastavení druhé půle vystřelil domácím výhru Matoušek. Středočeši zvítězili po pěti kolech a posunuli se na desátou pozici, naopak Pražané nevyhráli popáté za sebou a patří jim první nesestupová příčka.

9. kolo druhé fotbalové ligy:
Příbram - Sparta Praha B 2:1 (1:0)
Branky: 12. Fišl, 90.+2 Matoušek - 66. Hranoš. Rozhodčí: Ulrich - Arnošt, Ježek. ŽK: Dudl, Matoušek - Šilhart. Diváci: 1100.
Opava - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 48. Vaněček. Rozhodčí: Vokoun - Dobrovolný, Pospíšil. ŽK: Hýbl, Vaněček, Rezek - Hašek, Barac, Kozel. Diváci: 1717.
Jihlava - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
Branka: 79. Alijagič. Rozhodčí: Batík - Šimáček, Pochylý. ŽK: Vedral, Svoboda - Endl, Granečný. ČK: 55. Svoboda. Diváci: 991.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.