Plzeň - Bohemians 2:0Viktorka řádí, čtvrtá výhra v řadě!

9. Durosinmi 1 : 0
45. Cadú 2 : 0

Fotbalisté Plzně v sedmém kole první ligy porazili Bohemians 1905 doma 2:0, počtvrté za sebou naplno bodovali a vítěznou sérii protáhli na devět soutěžních zápasů. Už v úvodním poločase vstřelili branky Rafiu Durosinmi a Cadu.

Fotbalisté Plzně se radují z branky

Viktoria se posunula na čtvrté místo neúplné tabulky, navíc má k dobru odložené utkání v Mladé Boleslavi. Pražané prohráli třetí z posledních čtyř kol a jsou sedmí. Západočeši v nejvyšší soutěži porazili „Klokany“ po předchozích dvou domácích porážkách.

Plzeňští nastoupili se dvěma změnami oproti čtvrteční odvetě 4. předkola Evropské konferenční ligy s Tobolem Kostanaj (3:0). V záloze od začátku dostali přednost Jirka s Traorém místo Kopice a Šulce.

Domácí začali velkým náporem. Cadu ještě vypálil nepřesně, ale v deváté minutě už otevřel skóre Durosinmi, který se protáhl kolem Hybše a Kadlece a po kličce gólmanovi Reichlovi zakončil do odkryté branky. Nigerijský útočník v ligové sezoně skóroval poprvé, tři branky si připsal v kvalifikaci Konferenční ligy.

Zleva Jan Kovařík z Bohemians, Tomáš Chorý z Plzně, Michal Beran z Bohemians.

Na druhé straně bývalý plzeňský záložník Kovařík našel přesným centrem Hůlku, jehož hlavičku vyrazil gólman Staněk. Domácí měli více šancí. Po standardní situaci Dweh na zadní tyči zakončil nad břevno, Buchovu přízemní ránu zase Reichl vytáhl na roh.

Bohemians znovu zahrozili ve 38. minutě. Další bývalý hráč Viktorie Hybš z dálky vystřelil a Prekop míč tečoval na tyčku. Poslední slovo v prvním poločase měla Viktoria a ve 45. minutě Cadu lehce tečovanou ranou do horního růžku zvýšil na 2:0. Brazilský krajní hráč v ligovém ročníku skóroval poprvé, za poslední čtyři soutěžní zápasy má bilanci dvě branky, čtyři asistence.

V úvodu druhého dějství se do zakončení dostali hosté, ale střídající Dostál hlavičkoval vedle. V 60. minutě se mohl uvést gólem čerstvý domácí náhradník Kliment, ale z voleje minul branku. Plzeňský útočník neoslavil gólem své páteční 30. narozeniny ani v 70. minutě, kdy znovu přestřelil.

O necelou čtvrt hodinu později selhal ve velké šanci i Chorý, který v ideální pozici napálil nohu Reichla. Gólman Bohemians uchránil hosty od debaklu, v závěru tváří v tvář vychytal Vydru i Klimenta.

7. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 2:0 (2:0)
Branky: 9. Durosinmi, 45. Cadu. Rozhodčí: Všetečka - Nádvorník, Hádek - Zelinka (video). Bez karet. Diváci: 9156.
Plzeň: Staněk - Hejda, Hranáč, Dweh - Jirka (84. Kopic), Kalvach, Bucha, Cadu - Traoré (66. Šulc) - Chorý (84. Vydra), Durosinmi (59. Kliment). Trenér: Koubek.
Bohemians: Reichl - Kadlec (83. Kozák), Křapka, Hybš - Köstl (46. Vala), Hůlka, Hrubý (32. Smrž), Kovařík (46. Dostál) - Matoušek (66. Mužík), Beran - Prekop. Trenér: Veselý.

0 : 0 Leverkusen - AS Řím 0 : 0 17. min Živě
20240509T21 : 00:00+0200
Leverkusen vs. AS Řím
Leverkusen
AS Řím

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.