Ostrava - Ml. Boleslav 2:0Baník se chytil, slaví třetí výhru v řadě

49. Ewerton 1 : 0
59. Tanko 2 : 0

Fotbalisté Ostravy porazili v sedmém kole první ligy Mladou Boleslav 2:0 a stejným výsledkem doma zvítězili potřetí za sebou. Za Baník se ve druhém poločase prosadili Ewerton a Abdullahi Tanko, který se čtyřmi góly vede tabulku střelců nejvyšší soutěže. Slezané ani ve čtvrtém domácím utkání ligové sezony neinkasovali a jsou na šestém místě neúplné tabulky. Boleslavský tým nevyhrál ve třetím kole po sobě a je osmý, navíc má k dobru odložený domácí zápas s Plzní.

Fotbalisté Baníku Ostrava se radují z branky

Baník začal energicky a v první čtvrthodině byl lepším mužstvem. Ve 13. minutě domácí předvedli pohlednou a rychlou akci na jeden dotek, ale Ndefe z voleje zamířil nad břevno.

Navzdory územní převaze Ostravy ale další šance nepřicházely. Frydrych sice hlavičkoval z malého vápna mezi tyče, ale pokus doprostřed brány stěží mohl Trmala zaskočit. Domácí stoper se navíc zanedlouho poté zranil a jeho post zaujal Lischka.

Tempo zápasu však postupně upadlo a zajímavá situace přišla až v nastavení první půle. Hostující Hilál nebezpečně střílel zpoza vápna a jen Letáčkova intervence uchránila Baník od inkasované branky.

Nástup do druhé půle znovu vyšel lépe Ostravě, která ho tentokrát vyjádřila i gólově. Domácí se ve 49. minutě prokombinovali do vápna, Boula ještě přistrčil míč neobsazenému Ewerton a brazilský křídelník přesně trefil spodní roh brány. Bývalý hráč Mladé Boleslavi se dočkal premiérové soutěžní trefy za Baník.

A duel znovu dostal spád. Stadion za chvíli znovu bouřil, ale Kpozův gól hlavou neplatil kvůli ofsjadu. A obratem mohlo být vyrovnáno. Středočeši úspěšně prodloužili aut do vápna, kde balon spadl na nohu Kostkovi, který snad o milimetry minul tyčku.

Obránce Baníku Patrick Kpozo.

Pak Boleslavští zaváhali uprostřed hřiště, otevřeli cestu domácímu Tankovi a nigerijský útočník svůj únik možná i s přispěním teči hostujícího hráče zakončil druhým gólem.

Baník zůstal při chuti a nadále útočil. Z levé strany od Kpoza zamířilo do vápna několik kvalitních centrů, které však střídající Almási i díky pohotovému Trmalovi nezužitkoval.

Naproti tomu ostravský gólman Letáček v závěr zmařil šanci Poulola. Slezané na svém stadionu vyhráli čtvrtý ligový duel proti Mladé Boleslavi za sebou.

Leverkusen - AS Řím dnes 21 : 00
20240509T21 : 00:00+0200
Leverkusen vs. AS Řím
Leverkusen
AS Řím

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.