Manchester City - Fulham 5:1Hattrickem se v anglické lize blýskli Haaland, Son Hung-min i mladík Ferguson

Norský útočník Erling Haaland přispěl v anglické fotbalové lize hattrickem k výhře Manchesteru City nad Fulhamem 5:1. Tři góly dal i korejský křídelník Son Hung-min a pomohl Tottenhamu zdolat Burnley 5:2. Stejným kouskem se blýskl osmnáctiletý Evan Ferguson, který vstřelil všechny branky Brightonu při výhře 3:1 nad Newcastlem.

Erling Braut Haaland se raduje z jednoho ze svých tří gólů do sítě Fulhamu

Obhájce titulu a vítěz Ligy mistrů Manchester City se dostal do vedení po půlhodině hry zásluhou Álvareze. Na jeho trefu záhy odpověděl Ream, ale branka Akého zajistila domácím výhru v prvním poločase. Hráči Fulhamu cítili křivdu, jelikož brankáři Lenovi zakrýval výhled obránce Akanji v ofsajdovém postavení, videorozhodčí ale branku potvrdil.

V druhém dějství přišla kanonáda nejlepšího střelce uplynulého ročníku anglické ligy Haalanda. V 58. minutě zakončil pohlednou týmovou akci, o 12 minut později se trefil z penalty a hattrick završil v nastavení, kdy po Gomézově centru propálil brankáře Lena.

Haaland, který v minulé sezoně překonal několik střeleckých rekordů, přidal další. Na pokoření hranice 40 gólů mu stačilo 39 zápasů, čímž předčil někdejší kanonýry Alana Shearera a Andyho Colea (oba 45 utkání). Haaland má na kontě v Premier League už 42 branek a devět asistencí. Tak rychle se rovněž na 50 gólech nikdo před ním nepodílel. Manchester City je po čtyřech ligových kolech stoprocentní.

Son Hung-min zářil

Fotbalisté Tottenhamu v Burnley prohrávali už ve čtvrté minutě po brance Fostera, ale ještě do přestávky vývoj otočili díky brankám Son Hung-mina a Romera. Po pauze zvýšil Maddison a v 63. a 66. minutě dokonal Son Hung-min svůj čtvrtý hattrick v Premier League. „Kohouti“ mají deset bodů a v nekompletní tabulce se dělí o druhé místo s West Hamem.

Brighton se proti Newcastlu ujal vedení v 27. minutě. Brankář Popea vyrazil střely Mitomy a Gilmoura, ale na Fergusonovu dorážku už byl krátký. Talentovaný irský útočník přidal druhý zásah v 65. minutě a hattrick završil o pět minut později s přispěním teče obránce Schära.

V 18 letech či mladším věku dokázali v Premier League před Fergusonem vstřelit hattrick jen Chris Bart-Williams, Robbie Fowler a Michael Owen, kterému se to povedlo třikrát.

Chelsea doma překvapivě prohrála s Nottinghamem Forest 0:1. Zápas rozhodl ve 48. minutě Elanga, který v nastavení prvního poločasu vystřídal zraněného Danila. Švédský fotbalista dal první gól po červencovém příchodu z Manchesteru United.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:
Sheffield United - Everton 2:2 (33. Archer, 45.+3 vlastní Pickford - 14. Doucouré, 55. Danjuma)
Brentford - Bournemouth 2:2 (7. Jensen, 90.+3 Mbeumo - 30. Solanke, 77. Brooks)
Burnley - Tottenham 2:5 (5. Foster, 90.+4 Brownhill - 16., 63. a 66. Son Hung-min, 45.+2 Romero, 54. Maddison)
Chelsea - Nottingham 0:1 (49. Elanga)
anchester City - Fulham 5:1 (59., 70. z pen. a 90.+5 Haaland, 31. Álvarez, 45.+5 Aké - 33. Ream)
Brighton - Newcastle 3:1 (27., 65. a 70. Ferguson - 90.+2 Wilson).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.