FK Jablonec - SK Slavia Praha 1:1Rána pro Slavii. Nedala penaltu a poprvé ve Fortuna lize přišla o body

44. Pleštil 1 : 0
48. Holeš 1 : 1

Fotbalisté Slavie poprvé v tomto ročníku Fortuna ligy ztratili body, když remizovali v Jablonci 1:1.  Pražané neproměnili penaltu Václavem Jurečkou, chvíli před koncem pak neplatil gól sešívaných kvůli porušení pravidel. Jablonec poslal do vedení před poločasem Pleštil, za hosty po pauze srovnal Holeš.

Brankář Jan Hanuš z Jablonce zneškodnil pokutový kop.

První liga už nemá žádný bodově stoprocentní tým, před Slavii se může v případě podvečerního vítězství nad Karvinou o skóre dostat obhájce titulu Sparta. Vršovičtí v nejvyšší soutěži nevyhráli poprvé po osmi zápasech a nedokázali se ideálně naladit na čtvrteční venkovní odvetu závěrečného 4. předkola Evropské ligy s Luhanskem, proti němuž budou hájit domácí náskok 2:0. Jablonec ani v šestém soutěžním utkání pod trenérem Radoslavem Látalem nezvítězil, Slavii ale dokázal po čtyřech duelech obrat o body.

Kouč Slavie Trpišovský udělal hned osm změn v základní sestavě oproti čtvrtečnímu domácímu utkání s Luhanskem, v zahajovací jedenáctce zůstali jen Provod, Holeš a brankář Kolář. Jablonečtí začali bez klasického útočníka, na hrotu operoval obvyklý křídelník Pleštil.

Kapitán pražské Slavie Jan Bořil v utkání 6. kola Fortuna ligy v Jablonci.

Jako první ve 12. minutě zahrozili Pražané, Tijani ale po Tomičově přihrávce zblízka těsně minul a nenavázal na vítězné branky z posledních dvou zápasů s Ostravou a Luhanskem. Na opačné straně nebezpečně vypálil Pleštil.

Pražané sice měli podle očekávání převahu, do gólových šancí je ale jablonecká defenziva moc nepouštěla. V 41. minutě ale dostali slávisté velkou možnost na otevření skóre. Jurečka opakovanou střelou po přímém kopu lehce zasáhl ve vápně do ruky Čanturišviliho a sudí Černý po dlouhé konzultaci s videorozhodčím a přezkoumání situace nařídil penaltu.

Jurečka však pokutový kop neumístil dobře a jen nechal vyniknout gólmana Hanuše. Nejlepší střelec minulé ligové sezony se tak ani tentokrát nedočkal první branky v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Zklamaný slávista Václav Jurečka.

O chvíli později bylo s hosty ještě hůře. Po ztrátě na útočné polovině postupoval do brejku Jovovič, který vysunul do vápna Pleštila a ten z úhlu přehodil brankáře Koláře. Čtyřiadvacetiletý hráč skóroval poprvé v sezoně a po jarním hostování v Teplicích se v soutěžním duelu trefil za Jablonec po dvou letech. Hosté mohli ještě do pauzy srovnat, Tijani v dlouhém nastavení zblízka překonal Hanuše, ale videorozhodčí odhalil předchozí ofsajd Jurečky.

Trpišovský po poločase hned třikrát vystřídal a na trávník poslal čerstvé Juráska a opory zálohy Zafeirise a Ševčíka. Vršovičtí začali aktivně a hned ve 48. minutě srovnali. Bořilovu ránu zpoza vápna Hanuš s námahou vyrazil a nepokrytý Holeš doklepl míč pod břevno. Někdejší jablonecký obránce se v lize prosadil poprvé od předloňského prosince.

Hráči Jablonce děkují fanouškům po utkání proti Slavii.

V 67. minutě mířil vedle domácí Jovovič. S blížícím se závěrem slávisté opět stupňovali svou převahu. V 82. minutě Chytil trefil jen boční síť, následně Jurečkovu střelu ve vápně zblokoval Hurtado. Tři minuty před koncem Jurečka po rohu zblízka dotlačil míč do sítě, ale videorozhodčí odhalil, že v ofsajdu stojící Bořil clonil Hanušovi a gól neplatil.

V nastavení pak Zafeiris z přímého kopu z výhodné pozice zamířil těsně vedle. Severočeši, kteří v minulém domácím utkání utrpěli debakl 1:5 se Spartou, už cenný bod uhájili a připsali si už čtvrtý nerozhodný výsledek v sezoně. V tabulce jsou předposlední.

6. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Slavia Praha 1:1 (1:0)
Branky: 44. Pleštil - 48. Holeš. Rozhodčí: Černý - Kubr, Volf - Petřík (video). ŽK: Hurtado, Slávik, F. Souček, Hübschman, Látal (trenér), Pařízek (asistent trenéra) - Tijani, Bořil, Ogbu, Trpišovský (trenér), Houštecký (asistent trenéra). Diváci: 4511.
Jablonec: Hanuš - Slávik, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman, F. Souček - Čanturišvili (90.+4 Štěpánek), Kratochvíl, Jovovič (69. Černák) - Pleštil (62. Drchal). Trenér: Látal.
Slavia: Kolář - Holeš, Ogbu, Bořil - Tomič (80. Douděra), Hromada (46. Zafeiris), Wallem (46. Ševčík), Provod - Van Buren (46. Jurásek), Jurečka - Tijani (61. Chytil). Trenér: Trpišovský.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.