SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:0Sigma doma nezaváhala a vrátila se na třetí místo

54. Juliš (penalta) 1 : 0
65. Pokorný 2 : 0

Fotbalisté Olomouce porazili v šestém kole první ligy Liberec 2:0, zvítězili i ve třetím domácím zápase sezony v neúplné tabulce se vrátili na třetí místo. Branky Sigmy vstřelili v 54. minutě z penalty Lukáš Juliš a 65. minutě Jakub Pokorný. Severočeši venku po úvodních dvou remízách poprvé v ligovém ročníku prohráli a jsou osmí.

Gólová radost hráčů Olomouce v utkání 6. kola Fortuna ligy proti Liberci.

Úvod zápasu se odehrával spíše ve středu hřiště, obranné formace obou týmů nepustily soupeře do pokutového území a tak se pokusy o zteč branky promítly pouze do střel ze střední vzdálenosti. Domácí Vodháněl ani liberecký Doumbia však nezamířili přesně.

Sigma postupem času získávala územní převahu, kterou ale pozorná obrana Severočechů, jimž chyběl zraněný záložník Frýdek, s přehledem eliminovala. Jedinou světlou chvílí Slovanu v první půli byla táhlá střela Kulenoviče, kterou zlikvidoval brankář Macík.

Olomoučtí po přestávce zvýšili důraz v útočné fázi, zpřesnili a zrychlili kombinaci, za což byli brzy odměněni. Centr Vodháněla trefil v pokutovém území ruku Varfolomejeva a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Juliš. Domácí útočník zaznamenal třetí ligovou branku v sezoně.

Liberečtí v 63. minutě třemi střídáními posílili ofenzivu, ale než se stihli na hřišti zformovat, inkasovali podruhé. Po Pospíšilově rohovém kopu se v šestnáctce prosadil volný Pokorný. Olomoucký obránce v sezoně nejvyšší soutěže skóroval poprvé.

Hanáci po druhé brance ubrali z ofenzivního tempa, hosté se více dostali do hry a taky před Macíka. Kulenovičovo zakončení však nemělo důraz, střela Chaluše zase postrádala přesnost. Sigma nakonec vítězství bez potíží uhájila a doma s Libercem neprohrála devátý ligový duel za sebou.

6. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 54. Juliš z pen. 65. Pokorný. Rozhodčí: Hocek - Nádvorník, Kotalík - Kocourek (video). ŽK: Breite, Pospíšil, Muritala - Doumbia. Diváci:
Olomouc: Macík - Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Pospíšil, Breite (80. Sláma) - Vodháněl, Fortelný (60. Zorvan), Navrátil (90. Kramář) - Juliš (80. Muritala). Trenér: Jílek.
Liberec: Vliegen - Mikula, Chaluš, Purzitidis - Fukala (63. Rabušic), Doumbia (83. Lexa), Varfolomejev (63. Červ), Preisler (63. Penner) - Tupta (72. Hudák) - Ghali, Kulenovič. Trenér: Kozel.