Česko - Švédsko 3:2České hokejistky opět vyhrály a ovládly turnaj EHT ve Vierumäki

České hokejistky vyhrály turnaj Euro Hockey Tour ve Vierumäki. Prvenství potvrdily dnešní výhrou 3:2 nad Švédskem. Na turnaji tří zemí ještě s Finskem se celky utkaly dvakrát každý s každým. Svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové vyhrály tři ze čtyř zápasů a skončily o tři body před Finskem.

Skóre otevřela po 146 sekundách v přesilové hře Tereza Radová. Před polovinou první třetiny skórovala také Denisa Křížová a v 25. minutě upravila Tereza Vanišová už na 3:0. Ještě v druhé třetině snížila Sara Hjalmarssonová a ve 46. minutě dostala Švédky na kontakt Lina Ljungblomová.

Turnaj tří zemí hokejistek ve Vierumäki (Finsko):
Česko - Švédsko 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 3. Radová, 9. Křížová, 25. Vanišová - 35. Hjalmarssonová, 46. Ljungblomová.
Konečné pořadí: 1. Česko 4 zápasy/9 bodů (skóre 17:12), 2. Finsko 4/6 (10:14), 3. Švédsko 4/3 (9:10).