Manchester United F.C. - Nottingham Forest FC 3:2West Ham vyhrál a vede tabulku anglické ligy, Souček se zranil

Fotbalisté West Hamu zvítězili ve 3. kole anglické ligy 3:1 v Brightonu a se sedmi body vedou neúplnou tabulku anglické ligy o skóre před Tottenhamem a Arsenalem. Utkání nedohrál kapitán české reprezentace Tomáš Souček, jenž musel už v prvním poločase střídat po střetu se soupeřovým brankářem. Vladimír Coufal odehrál celý zápas.

Fotbalista Manchesteru United Casemiro (vpravo) slaví se spoluhráčem gól v utkání Premier Leagus s Nottinghamem.

West Ham šel do vedení na konci úvodní dvacetiminutovky, když se Websterovy špatné přihrávky zmocnil Antonio a předložil míč Ward-Prowseovi před odkrytou branku. V 34. minutě se Souček po standardní situaci natahoval hlavou po míči, u něhož ale byl dříve brankář Brightonu Verbuggen. Setrvačností se střetl s českým záložníkem, jenž byl po úderu do hlavy ošetřován na trávníku a následně musel kvůli riziku otřesu mozku střídat.

Dvanáct minut po pauze po rychlé akci zdvojnásobil vedení West Hamu Bowen a za dalších pět minut přidal třetí branku Antonio. Brighton devět minut před koncem snížil zásluhou Grosse. United v závěru ještě několika skvělými zákroky podržel brankář Areola, díky němuž si tak West Ham připsal historicky první vítězství nad Brightonem v Premier League.

Manchester United zlikvidoval dvougólové manko a zvítězil doma nad Nottinghamem 3:2. „Rudí ďáblové“ prožili hororový vstup do utkání, když už ve čtvrté minutě po dvou dobře zvládnutých brejcích Nottinghamu prohrávali 0:2. Ještě do poločasu snížil za domácí Eriksen. Dánský špílmachr se v lize trefil poprvé od loňského listopadu.

Sedm minut po pauze srovnal po standardní situaci Casemiro a obrat dokonal v 76. minutě Fernandes, jenž proměnil pokutový kop nařízený za faul na Rashforda. Hostující Forest navíc od 67. minuty dohrával bez vyloučeného Worralla.

Fulham vybojoval na hřišti Arsenalu remízu 2:2 a připravil tak týmu Mikela Artety první bodovou ztrátu v sezoně. Hosté šli do vedení už po 57 sekundách, když Pereira zachytil zpětnou přihrávku Saky, využil rozhozeného brankáře Ramsdalea skóroval. Po hodině hry zahrával Arsenal penaltu za faul na Vieiru, Saka proměnil a alespoň částečně odčinil svou hrubku z úvodu střetnutí.

O dvě minuty později Arsenal otočil skóre a opět u toho byl Vieira. Portugalský záložník tentokrát přesným centrem našel ve vápně střídajícího Nketiaha a ten strhl vedení na stranu „Kanonýrů“. Fulham sice od 83. minuty dohrával v deseti po druhé žluté kartě Basseyho, ale i přesto se mu podařilo tři minuty před koncem řádné hrací doby srovnat díky Palhinhově hlavičce z rohu.

Tottenham zvítězil na hřišti Bournemouthu 2:0. Skóre otevřel v 17. minutě svou premiérovou brankou za severolondýnský klub James Maddison, který v létě přišel z Leicesteru. Do druhého poločasu vstoupil lépe domácí Bournemouth, ale přesto to byli „Kohouti“, kdo v 63. minutě přidal druhou branku. Po pohledné týmové akci se prosadil Kulusevski.

Wolverhampton zvítězil na hřišti Evertonu 1:0. Svou první brankou v dresu hostí se o to postaral rakouský reprezentant Kalajdzic.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:
Bournemouth - Tottenham 0:2 (17. Maddison, 63. Kulusevski)
Arsenal - Fulham 2:2 (67. Saka z pen., 73. Nketiah - 2. Pereira, 87. Palhinha)
Brentford - Crystal Palace 1:1 (18. Schade - 76. Andersen)
Everton - Wolverhampton 0:1 (87. Kalajdžič)
Manchester United - Nottingham 3:2 (17. Eriksen, 52. Casemiro, 76. Fernandes z pen. - 2. Awoniyi, 4. Boly)
Brighton - West Ham United 1:3 (81. Gross - 19. Ward-Prowse, 58. Bowen, 63. Antonio).