Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové 2:1Klokani se doma dočkali výhry, dvakrát úřadoval Kovařík

8. Kovařík 1 : 0
67. Kučera 1 : 1
74. Kovařík 2 : 1

Fotbalisté Bohemians Praha vyhráli v nedělním utkání 6. kola Fortuna ligy nad Hradcem Králové 2:1. Klokanům zařídil výhru dvěma góly Jan Kovařík. Poprvé se trefil parádně už v 8. minutě, vítěznou trefu zaznamenal v 74. minutě. Server Sport.cz nabídl ze zmíněného duelu audiokomentář.

Audiokomentář: Bohemians-Hradec KrálovéVideo: Sport.cz

Hradec se už musel obejít bez krajního hráče Gabriela, jenž v týdnu odešel do dánského Midtjyllandu, a obrana byla bez něj hodně zranitelná. Trenér Bohemians Veselý po prohře 0:3 v Českých Budějovicích změnil sestavu na čtyřech místech. Naskočili do ní útočník Prekop, záložníci Hrubý s Kovaříkem a poprvé v sezoně obránce Kadlec.

A jeden z nováčků Kovařík se v osmé minutě uvedl výstavní ranou zpoza šestnáctky přesně pod břevno. Domácí byli při chuti, střely Hrubého a Prekopa ještě brankář Bajza vyrazil, proti Křapkově dorážce byl bezmocný, ale gól po zásahu videorozhodčího neplatil kvůli ofsajdu.

Obránce Antonín Křapka z Bohemians 1905 v souboji o míč v duelu s  FC Hradec Králové.

Ve 38. minutě našel Prekop dlouhým pasem za obranu nabíhajícího Matouška, ale jeho sólo Bajza zneškodnil. Souboj této dvojice se opakoval v nastavení prvního dějství, kdy královéhradecký gólman váhal s rozehrávkou, Matoušek mu míč vypíchl, ale branku přestřelil. Na druhé straně byl Reichl, který ještě na jaře chytal v Hradci, skoro bez práce. S ojedinělou střelou kapitána Kodeše si poradil.

Web Sport.cz nabídl ze zápasu 6. kola Fortuna ligy Bohemians–Hradec Králové živý audio přenos. Dvouhodinovým programem provedli reportér Václav Jindřich a v roli glosujícího redaktora byl Martin Mls. Z příštího ligového kola přineseme audio přenos z utkání Slavia–Karviná.

Hostující kouč Weber reagoval o přestávce hned trojitým střídáním s cílem posílit ofenzivu, ale první velké šance si vytvořili Bohemians. Prekop, po něm Köstl a znovu Matoušek měli dost času i prostoru na zakončení, ale nezamířili přesně.

V 67. minutě Vašulín našel v šestnáctce Kučeru a ten pohotově vyrovnal druhým ligovým gólem v ročníku. O sedm minut později si Kovařík v klidu zpracoval míč před brankou a znovu strhl vedení na stranu domácích. Pětatřicetiletý záložník během dnešního utkání dal stejně branek jako za celou minulou ligovou sezonu.

„Klokani“ vyhráli v Dolíčku poprvé po čtyřech ligových zápasech od dubna, kdy tady porazili Jablonec 4:1. Bohemians doma nad Hradcem v nejvyšší soutěži zvítězili poprvé od roku 2010 a po pěti zápasech.

6. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians - Hradec Králové 2:1
Branky: 8. a 74. Kovařík - 67. Kučera. Rozhodčí: Batík - Paták, Dohnálek - Adámková (video). ŽK: Křapka, Kadlec, Beran, Hybš, Kozák, Köstl, Reichl - Leibl. Klíma, Kodeš, Šašinka. Diváci: 4379.
Bohemians: Reichl - Kadlec (68. Dostál), Křapka, Hybš - Köstl, Hůlka, Hrubý, Kovařík - Matoušek (73. Mužík), Beran (90.+2 Jindřišek) - Prekop (73. Kozák). Trenér: Veselý.
Hradec: Bajza - Klíma, Heidenreich, Leibl (46. Šašinka) - Kučera, Kodeš, Dancák (79. Pudhorocký), Horák (86. Ševčík) - Pilař (46. Harazim), Krejčí (46. Juliš) - Vašulín. Trenér: Weber.
Podrobné online reportáže z nedělních zápasů Fortuna ligy naleznete ZDE

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.