Štrasburk - PSG 1:1Fotbalisté PSG obhájili francouzský titul

Fotbalisté Paris St. Germain v předposledním 37. kole francouzské ligy remizovali 1:1 ve Štrasburku a zajistili si obhajobu titulu. Na prvním místě tabulky mají nedostižný náskok čtyř bodů před druhým Lens.

Kylian Mbappé se raduje z triumfu PSG v Ligue 1

Paris St. Germain, který mohl o obhajobu připravit jen nepravděpodobný kolaps, si připsal celkově jedenáctý titul v historii a osamostatnil se v čele pořadí nejúspěšnějších francouzských klubů. Dosud se Pařížané o rekord dělili se St. Étienne.

Paris St. Germain vedl od 59. minuty díky brance Messiho po spolupráci s nejlepším ligovým střelcem Mbappém. Domácí vyrovnali v 79. minutě, víc jim ale hosté nedovolili, protože i bod jim stačil k zisku titulu.

Lens si poradilo 3:0 s Ajacciem a výhra společně s porážkou Marseille s Brestem mu dala jistotu druhého místa a s ním spojenou přímou účastí v Lize mistrů. V ní se představí poprvé od roku 2003.

Francouzská fotbalová liga - 37. kolo:
Angers - Troyes 2:1 (38. Abdelli, 90. Rao-Lisoa - 13. Chavalerin)
Clermont - Lorient 2:0 (44. Cháví, 74. Caufriez)
Lens - Ajaccio 3:0 (16. Machado, 22. Thomasson, 35. Openda z pen.)
Lille - Nantes 2:1 (51. z pen. a 88. z pen. David - 18. Merlin)
Lyon - Remeš 3:0 (2. vlastní Agbadou, 9. Lacazette, 82. Caqueret)
Marseille - Brest 1:2 (75. Mbemba - 57. Magnetti, 81. Camara)
Montpellier - Nice 2:3 (7. a 17. z pen. Savanier - 67. a 79. Laborde, 53. Barkley)
Rennes - Monako 2:0 (52. Majer, 73. Gouiri)
Štrasburk - Paris St. Germain 1:1 (79. Gameiro - 59. Messi)
Toulouse - Auxerre 1:1 (44. Abuchlál - 24. Raveloson)