Prostějov - Vsetín 1:2Stav série 2:4Třeskuté derby je realitou, Vsetín vyzve ve finále první ligy Zlín

Hokejisté Vsetína v pondělí vyhráli šesté utkání semifinále první ligy v Prostějově 2:1, ovládli sérii 4:2 na zápasy a postoupili podruhé za sebou do finále druhé nejvyšší soutěže. V něm začnou boj o triumf a účast v baráži o extraligu proti Kladnu v sobotu doma ve valašském derby se Zlínem.

Hokejisté Vsetína slaví vstřelený gól v duelu s Prostějovem.

Vsetín měl už v sobotu postupový mečbol v domácí hale, ale prohrál s Jestřáby 1:3. V šestém duelu Prostějov mohl otevřít skóre v polovině úvodní třetiny, ale Tomáši Vošvrdovi pomohla po střele Tomáše Jáchyma pravá tyč. V čase 12:42 se naopak radovali hosté, poté co sekundu před koncem trestu Robina Staňka využil přesilovou hru obránce Jiří Říha.

Domácí vyrovnali v poslední sekundě druhé třetiny, kdy se po přihrávce Jana Bartka trefil z pravého kruhu Jakub Illéš. Valaši se vrátili do vedení v 46. minutě díky šťastné brance zadáka Ondřeje Smetany, který nahodil puk z levého rohu a o beka Daniela Maláka se odrazil za Jaroslava Pavelku.

V 56. minutě pomohla Vošvrdovi podruhé tyč po střele Jana Maruny. Na druhé straně měl štěstí také Pavelka po zakončení Pavla Klhůfka do konstrukce. Při power play v úplném závěru domácí opět zamířili do tyče a vyřazení neodvrátili.

Kdo vyzve Kladno v baráži o extraligu? Názory expertů v pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Vsetín, šestinásobný český mistr z let 1995 až 1999 a z roku 2001, byl z extraligy vyloučen v roce 2007 za neplnění podmínek pro účast kvůli dluhům. Po obnovení klubu byl nejblíže návratu mezi elitu právě loni. Tehdy prohrál ve finále první ligy 2:4 na zápasy s Jihlavou, která potom v baráži proti Kladnu na postup do extraligy nedosáhla.

Semifinále play off první hokejové Chance ligy - 6. zápas
Prostějov - Vsetín 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 40. Illéš - 13. J. Říha, 46. O. Smetana. Rozhodčí: Kubičík, Pilný - Zídek, Komínek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 3429.
Konečný stav série: 2:4