PSG - Rennes 0:2Fotbalisté PSG ve francouzské lize doma senzačně prohráli

Fotbalisté Paris St. Germain ve francouzské lize prohráli doma 0:2 s Rennes, které je porazilo i podruhé v sezoně. Úřadující mistr vede tabulku o sedm bodů před Marseille. Olympique totiž ukončil 19 utkání trvající neporazitelnost fotbalistů Remeše, fotbalisté Marseille vyhráli 2:1.

Hvězda PSG Lionel Messi během utkání francouzské League One.

Těsně před přestávkou odstartoval překvapení na účet pařížského giganta kamerunský reprezentační útočník Toko Ekambi. Ve 48. minutě se po prudkém přízemním centru Ugochukwua prosadil Kalimuendo a zpečetil vítězství hostů.

Rennes po výhře 1:0 z poloviny ledna zvítězilo i ve druhém vzájemném ligovém zápase. To se v éře katarského vedení PSG dosud podařilo pouze Nancy v sezoně 2011/12 a Monaku v sezoně 2020/21.

Hosté jsou v tabulce na páté příčce, která ještě zaručuje účast v pohárech, o bod před Lille.

Remeš prohrála poprvé od září. Olympique se díky výhře vrátil na druhé místo a snížil ztrátu na PSG. Skóre otevřel po necelé čtvrthodině hry svým 17. gólem v sezoně nejlepší domácí střelec Balogun. Zahanbit se nenechal ani nejlepší střelec Marseille Sánchez a ještě do poločasu svým 11. a 12. gólem vývoj utkání otočil.

Remeš odešla z ligového klání poražena poprvé od 18. září loňského roku, kdy doma podlehla Monaku 0:3. V tabulce je devátá a na pohárové příčky ztrácí sedm bodů.

Francouzská fotbalová liga - 28. kolo:
Ajaccio - Monako 0:2 (27. Ben Yedder, 84. Diatta),
Montpellier - Clermont 2:1 (61. a 72. Wahi - 32. Chauí)
Nice - Lorient 1:1 (78. Laborde - 30. Meite)
Štrasburk - Auxerre 2:0 (5. Nyamsi, 86. Diallo)
Troyes - Brest 2:2 (34. Ripart, 38. Rony Lopes - 30. Lees-Melou, 75. Del Castillo z pen.)
Paris St. Germain - Rennes 0:2 (45. Toko Ekambi, 48. Kalimuendo)
Remeš - Marseille 1:2 (13. Balogun - 16. a 29. Sánchez).