Basaksehir - Gent 1:4Gent postoupil přes Basaksehir do čtvrtfinále Konferenční ligy

Fotbalisté Gentu porazili v odvetě osmifinále Evropské konferenční ligy Basaksehir na jeho hřišti 4:1 a podruhé v historii postoupili v Evropě mezi nejlepších osm týmů. Hlavní zásluhu na tom měl nigerijský útočník Gift Orban, který v prvním poločase zaznamenal během necelých čtyř minut hattrick.

Fotbalisté Gentu se v odvetě osmifinále Konferenční ligy radují z gólu.

Dvacetiletý Orban se prosadil už v úvodním utkání, které skončilo remízou 1:1. Skvělou formu potvrdil i o víkendu čtyřmi góly proti Zulte Waregemu. V lize jich má Orban, jenž do Gentu přestoupil v lednu ze Stabaeku, na kontě sedm v pěti utkáních. V Konferenční lize se trefil ve čtyřech duelech pětkrát.

Vysoké vedení Gentu pojistil ještě před přestávkou Cuypers, čestný úspěch domácích zaznamenal v závěru střídající Januzaj.

Odvetné utkání osmifinále fotbalové Konferenční ligy:
Basaksehir - Gent 1:4 (0:4)
Branky: 88. Januzaj - 31., 32. a 34. Orban, 37. Cuypers. První zápas 1:1, postoupil Gent

2 : 0 pp Fiorentina - Plzeň 2 : 0 pp   dohráno
20240418T18 : 45:00+0200