Švédsko - Finsko 3:1Švédové ovládli třetí turnaj Euro Hockey Tour

V závěrečném zápase Švédských her zvítězili domácí hokejisté nad Finskem 3:1 a ovládli třetí turnaj Euro Hockey Tour. Zároveň si upevnili vedení v průběžném pořadí seriálu, ve kterém mají náskok pět bodů na druhé Česko, které bude v květnu hostit závěrečný díl Tour. Na Švédských hrách skončili Češi třetí.

Domácí reprezentanti se v Malmö dostali do vedení ve 12. minutě, kdy se v úvodní přesilové hře prosadil Lennström. Švédové měli i další šance, Jatkolu ve finské brance ale Nygard ani Klingberg nepřekonali.

Rozhodující krok k výhře a ovládnutí turnaje udělali hráči Tří korunek ve druhé části. Nejprve Lucas Bengtsson trefil tyč, ve 22. minutě už ale zvýšil Häman Aktell na 2:0. V polovině utkání byl Kossila blízko snížení, Johansson ale stihl zasáhnout a o pár sekund později přidal další švédský gól Häman Aktell.

Ve třetí třetině byli Finové střelecky aktivnější, snížit se jim však podařilo až v závěrečné power play. Johanssona o možné čisté konto připravil se závěrečnou sirénou Leino. Že přešel puk přes brankovou čáru ještě v základní hrací době, si museli rozhodčí zkontrolovat u videa.

Švédské hokejové hry, turnaj Euro Hockey Tour - v Malmö:
Švédsko - Finsko 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Lennström (Pudas, Sörensen), 22. Häman Aktell (Brännström, Lindbohm), 30. A. Bengtsson (Rasmussen) - 60. Leino (Kossila, Aaltonen). Rozhodčí: Kohlmüller (Něm.), Borga (Švýc.) - Nyqvist, Lundgren (oba Švéd.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 9327.
Švédsko: Johansson - L. Bengtsson, Lennström, Pudas, Alsing, Persson, Häman Aktell, Granberg - C. Klingberg, Lander, Nordström - Sörensen, P. Lindholm, Brännström - Lindberg, de La Rose, Dahlén - A. Bengtsson, Rasmussen, Nygard - Larsson. Trenér: Sam Hallam.
Finsko: Jatkola - Riikola, Lindbohm, Matinpalo, Friman, Eronen, Pulli, Rissanen - Aaltonen, Kossila, Sallinen - Ruotsalainen, Leino, Oksanen - Jääskä, Tikka, Innala - Hännikäinen, Mattila, Kuokkanen. Trenér: Mikko Manner.