Třebíč - Pardubice B 3:1Hokejisté Třebíče vedou po výhře nad Pardubicemi B první ligu už o pět bodů

Hokejisté Třebíče porazili v 45. kole první ligy doma předposlední Pardubice B 3:1 a zvýšili náskok v čele tabulky před druhým Vsetínem na pět bodů. Valaši na vlastním ledě podlehli Jihlavě 2:5. Třetí Poruba vyhrála v Sokolově 7:6 po samostatných nájezdech. Poprvé po sérii sedmi výher neuspěl Zlín, který podlehl domácímu Prostějovu 1:5.

Hokejisté Třebíče - ilustrační foto.

Třebíč se po dvou porážkách v nastavení dočkala výhry a bodovala posedmé za sebou, z toho počtvrté vyhrála. V polovině úvodní části otevřel v přesilové hře skóre Ladislav Bittner, který před polovinou utkání také zvýšil. Ve 49. minutě vykřesal záložnímu týmu Dynama naději v početní výhodě Tomáš Svoboda, ale v čase 52:35 zpečetil výhru Matěj Psota.

Vsetín po sérii tří vítězství prohrál druhý z posledních tří zápasů. Loňský vítěz první ligy Jihlava naopak po šňůře šesti proher zvítězila potřetí z uplynulých tří duelů. Duklu dostal do vedení v čase 5:15 Erik Meluzín a za tři a půl minuty vyrovnal Miroslav Holec. Ve 26. minutě vrátil hostům v početní výhodě náskok Patrik Miškář, ale hned za 19 sekund odpověděl Marek Voženílek. V čase 44:53 už ale rozhodl Tomáš Harkabus.

Poruba v Sokolově celý zápas dotahovala ztrátu, ale nakonec dosáhla na druhou výhru z posledních pěti zápasů. V nájezdech rozhodl Roman Pšurný. Třemi body za gól a dvě přihrávky k tomu přispěl Michal Vachovec, který se jako jediný s Pšurným také prosadil v rozstřelu.

Prostějov se díky výhře nad Zlínem posunul na čtvrté místo. Bodoval popáté za sebou a z toho počtvrté vyhrál. Jestřábi už v 8. minutě vedli 2:0 díky brankám Tomáše Janduse a beka Tomáše Valenty. V čase 44:39 snížil Zdeněk Sedlák. V polovině závěrečné části ale během 21 sekund upravili na 4:1 David Ostřížek s Janem Slaninou a výhru domácích ještě pojistil Roman Vlach.

Slavia v přímém souboji o 8. místo porazila doma Kolín 3:0 a unikla Kozlům na rozdíl pěti bodů. Dvěma góly k tomu přispěl Jaroslav Brož, po dvou asistencích si připsal Lukáš Strnad a Robin Všetečka.

Po čtyřech porážkách za sebou zabral Frýdek-Místek, který vyhrál v Přerově 3:1 i díky dvěma asistencím Adama Zemana. Poslední Šumperk prohrál v Litoměřicích 0:3 a stále ztrácí na třinácté Pardubice B dva body. Za Stadion si připsal dvě přihrávky Jakub Černohorský. Brankář Tomáš Král udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

45. kolo první hokejové Chance ligy:
Slavia Praha - Kolín 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
Branky: 5. a 52. J. Brož, 6. Klikorka, 21. Žejdl, 44. Křepelka, 46. Mrňa - 35. Aubrecht, 49. Morong, 57. Korkiakoski. Rozhodčí: Kostourek, Petružálek - Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1324.
Litoměřice - Šumperk 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. O. Procházka, 33. Kuťák, 34. Guman. Rozhodčí: Valenta, Jaroš - Maňák, Pěkný. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1150.
Prostějov - Zlín 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Branky: 3. T. Jandus, 8. Valenta, 50. Ostřížek, 51. Slanina, 54. R. Vlach - 45. Z. Sedlák. Rozhodčí: Jechoutek, Ondráček - Vašíček, Komínek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 2511.
Vsetín - Jihlava 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 9. Holec, 26. M. Voženílek - 6. Meluzín, 26. Miškář, 45. Harkabus, 59. Karabáček, 60. Pořízek. Rozhodčí: Zubzanda, Grygera - Hanzlík, J. Dědek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2220.
Přerov - HC Frýdek-Místek 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Jakub Svoboda - 6. Klimša, 38. Hotěk, 53. Vrdlovec. Rozhodčí: Bejček, Šudoma - Bezděk, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 938.
Sokolov - Poruba 6:7 po sam. nájezdech (4:2, 2:3, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Helt, 3. Vrhel, 14. Osmík, 20. Klejna, 32. Csamangó, 37. Hajný - 11. Gřeš, 18. Vachovec, 26. Berisha, 33. Karafiát, 36. Bernovský, 46. Lednický, rozhodující sam. nájezd R. Pšurný. Rozhodčí: Zavřel, Micka - Beneš, Kokrment. Vyloučení: 4:5, navíc Dufek (Poruba) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 531.
Třebíč - Pardubice B 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 11. a 28. Bittner, 53. Psota - 49. T. Svoboda. Rozhodčí: Skopal, Cabák - Roischel, Blažek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1086.