Elche - Villarreal 3:1Fotbalisté Elche porazili Villarreal a slaví první výhru

Fotbalisté Elche ve 20. kole porazili 3:1 o poháry bojující Villarreal a poprvé v probíhající sezoně španělské ligy zvítězili. Hattrickem o výhře posledního celku tabulky rozhodl Pere Milla.

Na jeho první gól ještě hosté dokázali reagovat Morenem, ale na dva proměněné pokutové kopy už Villarreal odpověď nenašel. Elche však i přesto patří v tabulce nadále poslední místo s propastným odstupem 11 bodů od příček zajišťujících záchranu. Villarreal je pátý.

Betis prohrál 3:4 v přestřelce s Celtou Vigo a zaváhal v boji o pohárové příčky. Sevillský celek sice v první půli dvěma góly otočil skóre, ale na 2:2 před přestávkou srovnal Veiga, který navíc krátce po pauze zvýšil na 3:2.

Čtvrtý gól Celty zaznamenal v 69. minutě Aidoo, a i když šest minut před koncem zápas zdramatizoval úspěšnou penaltou Fekir, vyrovnat už Betis nestihl. V nastavení navíc přišel o vyloučeného Felipeho a může přijít o šestou příčku, která jako poslední zaručuje poháry.